Gemalto Database Security

Neden Donanım Güvenlik Modüllerini Kullanırız?

Şirketler, işlem, kimlik ve uygulamaları korumak için donanım güvenlik modülleri satın alırlar çünkü HMS’ler, kriptografik anahtarlarını güvenli hale getirme ve pek çok uygulama için şifreleme, şifre çözme, kimlik doğrulama ve dijital imza hizmetleri sunmada uzmanlaşmış çözümlerdir.

Gemalto’yu En İyi HSM Tedarikçisi Yapan Nedir?

SafeNet Donanım Güvenlik Donanımları ile aşağıdaki faydaları sağlamak mümkündür:

Kriptografik işlemleri, darboğazları ortadan kaldıran ve uygulama performansını maksimize eden özgül bir kriptografik işlemciye yükler ve bu sayede bu işlemleri hızlandırır.

Kriptografik anahtarların yaşam döngüsü (oluşturma, dağıtım, döndürme, depolama, sonlandırma ve arşivleme) yönetimini, özel bir amaç için üretilmiş son derece güvenli bir cihazla merkezileştirin

Kâğıttan dijitale girişimleri, PCI DSS, dijital imzalar,

DNSSEC, donanım anahtarı depolama, işlemsel hızlandırma, sertifika imzalama, kod veya belge imzalama, toplu anahtar oluşturma, veri şifreleme vb. işlemlerinin karlılığını artırın ve bunlarla uyumluluk sağlayın.

Bir Donanım Güvenlik Modülü Nedir?

Bir donanım güvenlik modülü (HSM), kripto anahtar yaşam döngüsünün korunması için özel olarak tasarlanmış bir özgül kripto işlemcidir.

Donanım güvenlik modülleri, kriptografik anahtarları sağlamlaştırılmış, kurcalamaya karşı korumalı bir cihaz içinde güvenli biçimde yöneterek, işleyerek ve depolayarak dünyanın güvenlik bilinci en yüksek kuruluşlarının bazılarının kriptografik altyapısını koruyan güvenlik bakım ve sürdürücü olarak işlem görür.

Daha Fazla Bilgi Almak İster Misiniz?

Bizimle İletişime Geçin!