Yama Yönetimi

Yama yönetimi, güvenlik açıklarına karşı koruma sağlamak için yazılımları, sürücüleri ve bellenimi güncelleme işlemidir. Etkin yama yönetimi, sistemlerin en iyi şekilde performans göstermesine yardımcı olarak üretkenliği de artırır. İster bir çalışanın dizüstü bilgisayarı, veya dijital tabela gibi kullanıcı olmayan bir bilgisayar cihazı olsun, tüm sistemler korunmalıdır. Yama dosyalarını yönetmemenin riskleri, işletmenizin veri sızıntılarına ve ihlallere maruz kalmasının yanı sıra üretkenlik ve itibarın düşmesini içerir.

Yama yönetiminin nihai hedefi, uç noktalarınızı bilgisayar korsanlarından korumak ve sisteminizin en iyi şekilde çalışmasını sağlamaktır. Ancak yama yönetiminin başka faydaları da vardır:  İş üretkenliğini destekler. İyi yönetilen yazılımlar ve güncel yamalar daha iyi çalışır ve çalışanların üretkenliğini artırmaya yardımcı olur.

WatchGuard Yama Yönetimi, WatchGuard EPDR, WatchGuard EDR ve WatchGuard EPP lisanslarıyla sunulan isteğe bağlı bir modüldür.

Yama Yönetimi, ağ üzerinde bilinen yazılım açıklarına sahip bilgisayarları bulur ve hangi cihazların kötü amaçlı saldırılara açık olduğunu belirlemenize yardımcı olur. Yama Yönetimi, ağınızdaki bilgisayarlara yüklenen yamaları, yazılım satıcıları tarafından yayınlanan tüm güncellemelerin veritabanıyla karşılaştırır ve savunmasız işletim sistemlerini veya yazılımları çalıştıran tüm bilgisayarları tanımlar.

Yama Yönetimi, şu güvenlik açıklarına sahip bilgisayarları tanımlar:

Kullanılabilir yamaları kurulu olmayan Microsoft işletim sistemleri ve uygulamaları

Kullanılabilir yamaları kurulu olmayan üçüncü taraf uygulamaları

Kullanım ömrü sona eren Microsoft işletim sistemleri ve üçüncü taraf uygulamaları

Yama Yönetimi güvenlik açığı bulunan bilgisayarları belirledikten sonra, mevcut yamaları ve güncellemeleri yüklemek için görevler oluşturabilir ve planlayabilirsiniz. Bu, saldırı yüzeyini en aza indirmenize ve savunmasız iş istasyonlarına ve sunuculara yönelik kötü amaçlı yazılım saldırılarını önlemenize yardımcı olur.