Acronis

Acronis, kuruluşların veri, uygulama, sistem ve üretkenliğini siber saldırılar, donanım arızaları, doğal afetler ve insan hatalarına karşı koruma altına almalarına olanak sağlar. Hizmet sağlayıcılarının, yüksek kâr marjlarını korumaya devam etmesini sağlarken, hem altyapılarını hem de müşterilerinin altyapısını korumaları için de güçlendirir.

Kurumsal BT ekiplerini ve ev ofis kullanıcılarını, iş için kritik altyapılarını yüksek güvenilirlik ve düşük maliyetle koruma sayesinde ileriye taşır. Acronis’in devrede olan 111 yeni veri merkezinden biri olan Türkiye veri merkezi, servis sağlayıcılar için daha büyük bir portföy oluşturmanın yanı sıra gelecekte sistemlerin daha çok bulut ortamlara taşınması ile verilerin Türkiye sınırları içerisinde tutulması adına atılmış büyük adımdır. Acronis Cyber Protect’in Türkçe arayüzü ile aynı yönetim paneli sayesinde kullanıcıların sistemlerini daha rahat yönetebilmesi sağlanabilir.

Advanced Disaster Recovery

Müşterilerinizin sistemlerini Acronis Cloud’da çalıştırıp herhangi bir yerde yedekleyerek, olası bir siber saldırı anında sistemlerin dakikalar içinde geri dönmesini sağlayabilirsiniz. Runbook düzenleme ve otomatik yük devretme özelliği ile olağanüstü durum kurtarmayı zahmetsiz bir hale getirip verimliliği arttırabilirsiniz. Acronis Cyber Protect Cloud’a Gelişmiş Felaket Kurtarma ek paketini ekleyerek müşterilerinizin ihtiyaç duyduğu bulut kurtarma hizmetlerini kolayca genişletebilirsiniz. Acronis Cloud’daki BT sistemlerini, site to site VPN bağlantısının benzer veya farklı donanımları kurtarma yeteneği sayesinde hızlandırıp istemcileri yalnızca dakikalar içinde çalıştırabilirsiniz.

Acronis Advanced Backup

VMware ESX(i), Hyper-V host sunucularının ve üzerinde bulunan sanal sunucuların yedeklenmesi, geri dönüşü, replikasyonu, raporlamasını ve bunun gibi birçok işlemlerin gerçekleştirilmesini en hızlı ve kolay şekilde sağlayan komple bir çözümdür. Kurumsal müşteriler için sunulan, Backup Advanced ürün ailesi ile tüm Windows, Linux, Vmware, Hyper-V ve client yedekleme operasyonları tek bir konsoldan yönetebilirsiniz. Acronis’i tercih eden müşterilerin önemli bir kısmı, ürünü kurumsal PC yedeklemesi için kullanmaktadır. Acronis, PC yedeklemede image ve file/folder yedeği destekleme özelliği ile rakiplerinin önüne geçmektedir. Kullanılmakta olan tüm uygulamaların birebir yedeğini alan Acronis; fiziksel, sanal ve bulut ortamlarında, kritik verileri güvenle taşıma, koruma ve yedekleme konularında da tercih edilen bir yedekleme programına sahiptir. Vmware ile Microsoft Server platformları üzerindeki sanal sunucuları yedeklemekte kullanılan en verimli yazılımlardan bir tanesidir. Acronis, esnek depolama seçenekleriyle verilerin, altyapının ve tüm düzenleyici gereksinimlerin değerini dengelemenize olanak sağlar. İhtiyaçlarınıza uyan depolamayı kullanarak kolaylıkla büyümenize yardımcı olur: Acronis sayesinde verilerinizi NAS, SAN, diskler, Acronis Cloud veya Azure, AWS veya Google gibi herhangi bir onprem veya cloudda saklayabilirsiniz. Planlanmış yedeklemeler arasında bile müşterilerin verilerini koruyup yedekleme yeteneklerinizi SAP HANA, Oracle DB, MariaDB, MySQL ve uygulama kümeleri için de genişletebilirsiniz. Müşterilerinizin altyapısı genelinde veri koruma durumunu görünür hale getirebilirsiniz. Sürekli veri koruması, Data Protection haritası, Uygulama Seviyesinde Yedekleme, MariaDB ve MySQL veritabanlarının tam veya parçalı kurtarma müşterilerinize hızlı ve kolay kurulum sağlanmasına olanak verir.

Advanced Security

Geleneksel uç nokta koruma ürünleri entegrasyona sahip değildir ve yönetim (lisansların sürdürülmesi, güncellemelerin ve yamaların yüklenmesi, güncellemelerden sonra uygunluğun doğrulanması ve farklı birçok kullanıcı arabirimini kullanarak birden fazla politikanın yönetilmesi) için çok daha fazla zaman gerektirir. Acronis, bir ajan, bir yönetim arabirimi ve bir lisans sunarak entegre olmayan çözümlerle ilişkili karmaşıklığı ve risklerini ortadan kaldırır. Geleneksel virüs koruması ve yedekleme çözümleri, modern siber tehditlere karşı koruma sağlayamaz. Yedekleme ile entegre olmayan kötü amaçlı yazılım koruması çözümleri, verileri kurtaramadığı gibi verilerin ikincil bir yedek kopyasındaki tehditleri algılama becerisine de sahip değildir. Kötü amaçlı yazılım koruması ile entegre olmayan yedekleme, yedeklemeleri devre dışı bırakan modern fidye yazılımı türlerine karşı savunmasızdır. Acronis, yapay zeka tabanlı bir tehdit algılama motoruna sahip olmanın yanı sıra algılama oranlarını arttırıp yanlış pozitifleri önlemek için de yedekleme verilerinin gücünden yararlanır. Gelişmiş kötü amaçlı yazılım koruması ve yedeklemenin entegrasyonu, bozuk verilerin otomatik olarak kurtarılmasını sağlar. Yedekler, ajana ve yedekleme dosyalarına yönelik saldırılara karşı korunarak verilerin temiz olması sağlanır. Otomatik algılama, önleme ve kurtarma, operasyonlarınızı kolaylaştırarak hem destek çağrılarının sayısını hem de her olayda harcanan süreyi azaltarak ekibinizi daha verimli hale getirir.

Advanced Email Security

İstenmeyen e-posta, kimlik avı, iş e-posta gizliliği (BEC), kötü amaçlı yazılım, gelişmiş kalıcı tehditler (APT’ler) ve sıfırıncı gün dahil olmak üzere e-posta tehditlerini son kullanıcıların Microsoft 365 ve Google Workspace hesaplarına veya şirket içi herhangi bir e-posta sunucusuna ulaşmadan önce engellemenize olanak sağlar. Acronis Email Security, Perception Point tarafından desteklenen, hız, ölçek ve çevikliği bir araya getiren, ölçülmüş en yüksek algılama oranlarına ve en düşük yanlış pozitiflere sahip yeni nesil bulut tabanlı bir e-posta güvenlik çözümünüdür.

Advanced Data Loss Prevention (DLP)

Acronis Advanced DLP, müşteri iş yüklerinden veri sızıntısını önlemek ve yasal uyumluluğu güçlendirmek için size benzersiz provizyon, yapılandırma ve yönetim kolaylığı sağlar. Davranışa dayalı benzersiz bir teknoloji sahip Advanced DLP, devreye alınmasıyla aylarca sürdürülmesi veya yüksek sayıda ekip gerektirmeden işletmeye özgü politikaları otomatize ederek süreklilik sağlar.

Advanced File Sync and Share

Advanced File Sync and Share paketi, Acronis Cyber Protect Cloud’un entegre güvenli dosya paylaşım yeteneklerini tamamen uzaktan noter onayı, doğrulama ve elektronik imzalama ile genişletir. Kullandıkça öde hizmetinin üzerine gelişmiş özellikler ekleyerek veri doğruluğunu sağlayıp veri dolandırıcılığını minimum seviyeye indirir. Üstün bir dosya senkronizasyonu ve paylaşım hizmeti ile veri konumu, yönetimi ve gizliliği üzerinde tam kontrol sahibi olmanızı sağlar. Noter tasdiki ve e-imza yetkinliği sayesinde içerisinde bir işlem defteri içerir ve tüm platformları destekler.

Advanced Management

Yedekleme, siber güvenlik, iş yükü izleme ve yönetimini entegre eden tek bir çözümle koruma yönetiminizi merkezileştirin. Komut dosyası oluşturma yöntemiyle rutin görevleri otomatikleştirmek, güvenlik açıklarını proaktif olarak yamalamak, başarısız yamalar ve disk sürücüsü sorunları durumunda müşterilerin çalışma süresini iyileştirip yönetilen iş yüklerine uzaktan erişmek için gelişmiş yönetim ile mümkündür.