Skyhigh

Skyhigh Security, hem verileri tanıyan hem de kullanımı kolay bulut tabanlı Zero Trust güvenlik çözümleriyle kuruluşları korur. Security Service Edge portföyü sayesinde veri erişiminin ötesine geçerek veri kullanımına odaklanarak kuruluşların güvenlikten ödün vermeden herhangi bir cihazdan ve herhangi bir yerden işbirliği yapmasına olanak tanırken güvenlik risklerini izlemek ve azaltmak için gereken görünürlük ve kontrolü sağlar.

Skyhigh Security, hem verileri tanıyan hem de kullanımı kolay bulut tabanlı Zero Trust güvenlik çözümleriyle kuruluşları korur. Security Service Edge portföyü sayesinde veri erişiminin ötesine geçerek veri kullanımına odaklanarak kuruluşların güvenlikten ödün vermeden herhangi bir cihazdan ve herhangi bir yerden işbirliği yapmasına olanak tanırken güvenlik risklerini izlemek ve azaltmak için gereken görünürlük ve kontrolü sağlar.

Skyhigh Security Service Edge portföyü, Skyhigh Secure Web Gateway, Skyhigh Cloud Access Security Broker, Skyhigh Private Access ve Skyhigh Cloud Yerel Uygulama Koruma Platformunu içermektedir. Bulutun potansiyelini fark eden ilk kişiler arasında olan SkyHigh Security bu yeni hibrit dünyada verileri korumanın tamamen yeni bir yaklaşım gerektirdiğini öngörerek bütün altyapıda görünürlük sağlamak için hizmet verdiği kullanıcılara tek bir konsol sağlayıp çözümleri yönetmeyi ve veri ilkelerini birleştirmeyi oluşturmayı ve uygulamayı kolaylaştırmayı başardı.

Veri erişiminin ötesine geçip veri kullanımına odaklanarak kuruluşların güvenliklerinden ödün vermeden herhangi bir cihazdan ve herhangi bir yerden erişim sağlanmasın olanak tanımıştır.

Skyhigh Güvenli Web Ağ Geçidi

Web Gateway, ağınızı web’den kaynaklanan tehditlere karşı koruyan ve ağınızı Web e bağlayan bir ağ geçidi görevi gören fiziksel veya sanal bir cihaz olarak kurulan bir web güvenlik ürünüdür. Skyhigh Web Gateway, kapsamlı bir güvenlik çözümü sağlamak için SIEM ve Endpoint güvenliği gibi diğer güvenlik çözümleriyle de entegre edilebilir. Skyhigh Web Gateway, kuruluşların çözümü çalıştırmak için gereken altyapıyı yönetme ve sürdürme ihtiyacını ortadan kaldıran bir hizmet olarak sunulabilir.  Genel olarak aşağıdaki güvenlik özelliklerini barındırır: *Bilinen kötü amaçlı web sitelerine erişimi engelleyen URL filtreleme *Tüm web trafiğini kötü amaçlı yazılımlara karşı tarayan virüsten koruma ve kötü amaçlı yazılımdan koruma *Kimlik avı girişimlerini engelleyen kimlik avı koruması *Yeni ve bilinmeyen tehditleri tespit etmek ve engellemek için makine öğrenimi ve diğer teknikleri kullanan gelişmiş tehdit koruması Özetle Skyhigh Web Gateway, ağ üzerinden geçen tüm web trafiğini denetleyerek, güvenlik tehdidi sayılan trafiği bloke ederek kuruluşların web tabanlı tehditlerden korunmasına yardımcı olan, URL filtreleme, anti -virüs ve kötü amaçlı yazılımdan koruma, kimlik avı koruması ve gelişmiş tehdit koruması gibi servis olarak verilebilir. Esnek lisanslaması ve ömür boyu kullanım lisansı ile mali avantaj sağlar. Ürün ilk yıl satın alınır ve takip eden yıllarda makul oranlarda lisans yenilemesi yapılarak maddi anlamda avantaj sağlamaktadır.

SkyHigh Uzak Tarayıcı İzolasyonu

Skyhigh Security Remote Browser Isolation (RBI), kullanıcıları herhangi bir kötü amaçlı yazılımdan veya bir web sitesinde gizlenmiş olabilecek zararlı kodlardan korumak için yalıtılmış bir bulut ortamında web tarama etkinliğini içeren yenilikçi bir çözümdür. Riskli web sürümü ve tam erişim adında 2 adet lisans yapısı bulunmaktadır. RBI sayesinde web siteleri, link, indirilebilir zararlı dosyalar, e-posta ve belgeler monitor modda açılarak kullanıcı tarafında oluşabilecek zararlara karşı korunma sağlanmış olur. Entegre veri kaybı önlenmiş olur ve yalıtılmış ve yalıtılmamış web trafiği genelinde politikalar yazılabilir. Tam erişimli lisans özelliği sayesinde ise belirli kullanıcılar veya gruplar için trafiğin %100’ü kullanılır ve genişletilmiş politikalar yazılabilir.

SkyHigh Özel Erişim (Sıfır Güven Ağ Erişimi)

Skyhigh Private Access, özel uygulamalara herhangi bir konum ve cihazdan erişimi güvence altına alan, endüstrinin ilk veriye duyarlı Sıfır Güven Ağ Erişimi çözümüdür. Skyhigh ZTNA (Sıfır Güvenilir Ağ Erişimi), kuruluşların geleneksel bir VPN’e ihtiyaç duymadan ağlarındaki kaynaklara güvenli bir şekilde erişim sağlamalarına olanak tanıyan bir güvenlik çözümüdür. ZTNA ile kaynaklara erişim, tüm ağa erişim sağlamak yerine kullanıcı başına, kaynak başına verilir. Bu yaklaşım, saldırı yüzeyinin azaltılmasına ve bir güvenlik ihlalinin etkisinin sınırlandırılmasına yardımcı olur. Ek olarak ZTNA, yalnızca yetkili kullanıcıların ağ kaynaklarına erişebilmesini sağlamak için çok faktörlü kimlik doğrulama ve diğer güvenlik önlemlerini kullanır.

SkyHigh Bulut Altyapısı (CNAPP)

Skyhigh Bulut Yerel Uygulama Koruma Platformu CNAPP, Cloud Access Security Broker CASB’yi genişleten ve Cloud Security Posture Management CSPM’yi IaaS genel bulutları için IaaS Veri Kaybını Önleme DLP ile birleştirmek için uygulama ve veri bağlamını getiren sektörün ilk platformudur. Skyhigh CNAPP, bulutta yerel uygulama geliştirme yaşam döngüsü boyunca tutarlı veri koruması, tehdit önleme, yönetişim ve uyumluluk sağlar. Skyhigh CNAPP, tamamen birleşik bir platformda birleştirilir ve Skyhigh SSE hizmetlerinin geri kalanıyla aynı tek konsoldan yönetilir.