Sophos

Sophos, İngiliz merkezli bir güvenlik yazılım ve donanım şirketidir. Sophos, iletişim uç noktası, şifreleme, ağ güvenliği, e-posta güvenliği, mobil güvenlik ve birleşik tehdit yönetimi için ürünler geliştirmektedir. Siber güvenlik alanında dünyanın ileri gelenlerinden olan Sophos, küresel bir tehdit istihbaratı ve veri bilimi ekibi olan SophosLabs tarafından desteklenmektedir.

Sophos’un bulut ve AI-Powered çözümleri, uç noktaları (dizüstü bilgisayarlar, sunucular ve mobil cihazlar) ve ağları fidye yazılımı, kötü amaçlı yazılım, istismarlar, veri sızması, olumsuz ihlaller, kimlik avı ve daha fazlasını kapsamaktadır. Bulut tabanlı yönetim platformlu Sophos Central, Sophos’un Intercept X ve XG yeni nesil güvenlik duvarı da dahil yeni nesil ürün portfolyo, bir dizi API aracılığıyla erişilebilen tek bir “senkronize güvenlik” sistemine entegre eder.

Sophos, herhangi bir boyut organizasyonuna kurumsal düzeyde koruma sağlamak için bulut, makine öğrenimi, API’ler, otomasyon, yönetilen tehdit yanıtı ve daha fazlasındaki gelişmiş yeteneklerden yararlanarak yeni nesil siber güvenliğe geçiş yaparak kişisel ihtiyaçlarınıza ve dağıtım senaryosuna, kendine özgün modülleri sayesinde zararlı yazılımlara karşı koruma sunmaktadır. Sophos Firewall, genel ve kurumsal bilgisayarları korumak için geliştirilmiş oldukça başarılı ve etkili bir güvenlik duvarıdır. Günümüzde para transferi, sosyal paylaşım, bilgi arama ve alışveriş online olarak yapılmaktadır. Şirketlerde ve devlet kurumlarında kullanılan bilgisayarlar, iç ve dış iletişimin kötü niyetli kişilerin saldırılarına karşı korunması ihtiyacını doğurur.

Bu yükümlülük ev bilgisayarları ve kişisel telefonlardan internet erişimi için geçerlidir. Günümüzde internet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte önleyici tedbirleri uygulamaya yönelik birçok yazılım sistemi geliştirilmiştir. Sophos NGFW bu konuda oldukça başarılı bir sistemdir. Farklı kullanımlara sahip kişiler, bankacılık bilgilerine, bilgisayar kredi bilgilerine, dahili yazışmalara, virüs ve casus yazılım araştırmalarına erişebilir. Kişilerin, işletmelerin ve halkın ciddi kayıplara uğramasını önlemeyi amaçlayan bu sistem oldukça güvenlidir. Sophos sayesinde, bu tür yazılımların ağlara erişimi engellenir.

Sophos Güvenlik Duvarı

Sophos (Sophos Güvenlik Duvarı İşletim Sistemi), Sophos XGS güvenlik duvarının yazılım temeli olan amaca yönelik oluşturulmuş bir işletim sistemidir. Sophos Güvenlik Duvarı’nın Xstream mimarisi, SaaS, SD-WAN ve bulut uygulama trafiğinizi hızlandırırken ağınızı en son tehditlerden korur. Sophos Güvenlik Duvarı, her büyüklükteki kuruluşun kendi ortamlarına en uygun güvenlik ağ geçidi kurulumunu kurmasını sağlayan kapsamlı özellik setleri sunar.

Sophos Wireless

Sophos APX Serisi, Wi-Fi 5 (802.11ac Wave 2) teknolojisine sahip bir erişim noktası portföyüdür. Diğer Sophos Central tarafından yönetilen ürünlerle bağlantı kurmaya hazır Security Heartbeat Eski 802.11ac Wave 1 modellerine göre önemli performans iyileştirmesi Hem duvara hem de tavana montaj için optimize edilmiş iç mekan modelleri (çeşitli montaj kitleri mevcuttur) Dış mekan modeli isteğe bağlı olarak harici yönlü/sektörel antenle birlikte sunulur Standart olarak beş yıllık garanti; Gelişmiş Değiştirme RMA dahil 

Sophos Switch

Sophos Switch Serisi, clouddan ve lokal ağdan yönetimi olan, ağınızdaki tüm trafiğin gerekli erişimini sağlayacak yeni nesil switch ürünüdür. Cihaz erişimini sağlamak, güç sağlamak ve kontrol etmek için kullanılır. Sophos Central aracılığıyla switchlerinizi diğer Sophos güvenlik çözümlerinizle tek bir panelde birlikte yönetme imkanı sağlar.

Sophos RED

SD-RED, dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar, uzak konumlarınıza ve şube ofislerinize ağ bağlantısını genişletmek için benzersiz derecede basit bir çözüm sunar. Maliyetlerinizi azaltmak için pahalı MPLS bağlantılarını değiştirin.Sophos SD-RED, ağınızı diğer konumlara güvenli bir şekilde diğer lokasyonlarınız arasında şifreli network trafiği kurar.SD-RED ile Sophos firewall arasındaki tüm veriler AES-256 simetrik şifreleme ile gerçekleştirir.Kablosuz istemciler için bağlantı sağlamak veya 3G/4G internet bağlantılarını kullanmak için isteğe bağlı olarak bir Wi-Fi-5 veya 3G/4G modül çeşitleri bulunmaktadır. Sophos firewall üzerinde kolayca konfigürasyonu yapısına sahiptir.Cihaz için ek lisans gerekmez.

Sophos Uç Nokta Güvenliği

Sophos Intercept X, endüstri lideri Uç Nokta Güvenliği çözümüdür.Saldırı yüzeyi ve saldırıların çalışmasını engeller. İstismara karşı engelleme,fidye yazılımı önleme, derin öğrenme yapay zekası ve saldırıları daha önce durduran kontrol teknolojisi sistemleriniziyle sistemlerinizi korurlar. Tek bir birincil güvenliğe güvenmek yerine uç nokta korumasına yönelik bir yaklaşım tekniğidir.Bilinmeyen tehditleri durdurur Intercept X’teki derin öğrenme yapay zekası, kötü amaçlı yazılımları tespit etmede ve engellemede çok başarılıdır. Bunu, yüzlerce dosya özniteliklerini inceleyerek yapar. 

Sophos Mobil

Tek tip güvenlik ilkeleri ve şirket varlıklarına güvenli erişim sağlayan daha basit bir yönetim stratejisi için şirkete ait veya kişisel Windows 10, macOS ve mobil uç noktaları tek bir sistem aracılığıyla yöneten ve güvenliğini sağlayan, maksimum üretkenlik için BYOD’nin benimsendiği kuruluşlar tutarlı politikalar uygulayabilen,cihaz türü veya sahipliğinden bağımsız olarak Mobile iş verilerini, kullanıcıları koruyan geniş korumaya sahip mobile cihaz güvenlik yönetim ürünüdür.

Sophos Cihaz Şifreleme

Tam disk şifrelemeyi kolayca yönetin. Her yıl milyonlarca dizüstü bilgisayar kayboluyor, çalınıyor veya kayboluyor; birçoğu önemli ve hassas veriler içeriyor. Sophos Merkezi Cihaz Şifrelemesi – Tam disk şifrelemesini kolayca yönetin. Her yıl milyonlarca dizüstü bilgisayar kaybolur, çalınıyor veya kaybolur; birçoğu önemli ve hassas veriler içermektedir. Tam disk şifreleme, verilerinizi bu olayların herhangi birinde korumak için temel ilk savunma hattıdır. Sophos Central, size tam disk şifrelemeyi tek, entegre, web tabanlı bir yönetim merkezinden yönetme yeteneği verir.Verilerin güvenliğini sağlama ve uyumluluğu sürdürme Mobil profesyonellerin çoğu, gizli şirket bilgilerini içeren dizüstü bilgisayarlar taşır. Parolalar tek başına verileri korumaz. Verilerinizin beklemedeyken güvende olduğundan emin olmanın en iyi yolu, bilgisayarın sabit diskini şifrelemektir.

Sophos E-Mail Güvenliği

Suçlular, hedef ağındaki  çalışanları kandırmak amacıyla genellikle bir kuruluştaki önemli kişilerin veya tanınmış markaların kimliğine bürünür. Tespit edilecek herhangi bir kötü amaçlı yazılım veya URL olmadığından Sophos Email, bu hedeflenen kimliğe bürünme ve İş E-postası Ele Geçirme saldırılarını engellemek için gelişmiş NLP makine öğrenimini kullanır.  NLP, bilgisayarların insanların yazıp konuşma biçimini anlamasına yardımcı olmaya odaklanan bir yapay zeka dalıdır. Bir kuruluş içinde kimliğe bürünme olasılığı en yüksek olan kişileri otomatik olarak tanımlar. Bu kullanıcılarla ilişkili görünen ad varyasyonları için tüm gelen postaları tarar ve kimlik avı sahtekarlarına karşı korumayı daha da genişletir. 

Sophos XDR-genişletilmiş tespit ve müdahale

XDR Güvenlik uzmanları ve BT yöneticileri için algılama ve müdahale.Hem özel SOC ekiplerinde çalışan güvenlik analistleri hem de güvenlik ve diğer BT sorumluluklarını üstlenen BT yöneticileri için tasarlanan Sophos XDR, kuruluşların işle ilgili kritik soruları hızlı bir şekilde yanıtlamasına ve uzaktan yanıt vermesine olanak tanır. Pek çok farklı tehdit avı ve BT operasyonları senaryosunu kapsayan önceden yazılmış, özelleştirilebilir şablonlardan oluşan bir kitaplıktan seçim yaparak sizin için önemli olan bilgilere hemen ulaşır ve Ağınızı elastik öğrenme yapısıyla kavrayarak size uç nokta güvenliği sağlar.

Sophos MDR

Sophos MDR/SOC, bilgisayarlarınızı, sunucularınızı, ağlarınızı, bulut iş yüklerinizi, e-posta hesaplarınızı ve daha fazlasını hedef olarak belirleyen, siber saldırıları tespit eden ve bunlara müdahale ve önlem alan , uzmanlar tarafından sunulan, tamamen yönetilebilen bir hizmettir. Ağınız daki tüm unsurlarıIzleyerek oluşabilicek zaafiyet ve tehditleri clouddaki istihbarat merkezinde analiz ederek sizlere bu işe atanmış mühendisler tarafından verilen SOC hizmetidir.