Fudo PAM ( Privilege Access Management )

Ayrıcalıklı Hesap Yönetimi ( Privileged Access Management – PAM ) kaynaklarınıza erişimi kontrol etmenize, izlemenize ve yönetmenize yarayan siber güvenlik çözümüdür.

Kaynaklara erişimin denetimi kritik verilerinizi korumada çok önemlidir. Bu nedenle ayrıcalıklı hesapların bu kaynaklara erişiminin kontrol altında tutulması gerekmektedir. Ayrıcalıklı hesaplara erişim hakkı verilirken denetleme ve izleme yaparken erişimin diğer hesaplara verilmemesi ve siber suçlulara karşı korunması da sağlanmaktadır.

FUDO, ayrıcalıklı kimlik bilgilerini saklamak ve bunlara erişimi kontrol etmek için izole edilmiş, yüksek güvenlikli ve sıkı kontrol edilen bir ortam yaratır. Ayrıca, genellikle paylaşılan hesaplar olan ayrıcalıklı hesaplar (yani yönetici hesapları) için ayrıntılı kullanım izlemesi sağlar.

Ayrıcalıklı hesaplara örnek vermemiz gerekirse:

– Yerel Yönetim Hesapları
– Ayrıcalıklı Kullanıcı Hesapları,
– Etki Alanı Yönetim Hesapları
– Hizmet Hesapları
– Uygulama Hesapları

FUO yöneticisi, erişim yetkisi verilen kullanıcıların aktiviteleri izleyebilir. Kullanıcının oturumuna dahil olunabileceği gibi, oturumu duraklatabilir, uzak bağlantıyı sonlandırabilir ya da paylaşabilir. Ayrıca regular expressions tanımlayarak politika oluştur ve takibini sağlabilir.

Ürünle İlişkili Dökümanlar

Daha Fazla Bilgi Almak İster Misiniz?