Swimlane

Dünyanın en büyük bağımsız güvenlik otomasyon şirketi

Swimlane

Müşteriler neden Swimlane low-code güvenlik otomasyonunu seçti?

Bağımsızlık, müşterilerimize herhangi bir satıcı önyargısı veya satıcıya bağlılık sunmadığımız anlamına gelir. Swimlane müşterileri, SOAR satıcılarının ‘paket’ çözümlerine mecbur kalmadan, ortamları için en iyi olduğunu düşündükleri teknolojiyi seçme yetkisine sahiptir.

Hem Forrester hem de IDC, bağımsızlığımızın SOAR çözümünün seçiminde kritik bir faktör olduğunu belirtti.

Gartner peers’ insight sıralamasında en yüksek puan

Sahadan gelen geri bildirimlere göre, Swimlane, kuruluşların iş hedeflerini gerçekleştirmesini sağlayan use caseleri sunabilen sağlam ve ölçeklenebilir, low-code güvenlik otomasyon platformudur.

Her teknolojiyle entegre olabilme

Swimlane Turbine, bulut, nesnelerin interneti (IoT), uç bilişim ve daha fazlası gibi genellikle SecOps perspektifinden ayrı tutulan teknolojilerle entegre olacak şekilde tasarlanmıştır. Geleneksel SOAR platformlarından ve kapalı XDR ekosistemlerinden farklı olarak Turbine Otonom Entegrasyonları, entegrasyonları oluşturmak veya sürdürmek için geliştiricilere bağımlı olmadan herhangi bir API’ye bağlanır.

Modern ve ölçeklenebilir mimari

Swimlane, hem şirket içi hem de bulut dağıtımları için en yüksek düzeyde performans ve ölçeklenebilirlik sağlayan, konteynerler ve Kubernetes kümeleri üzerine inşa edilmiştir.

Technical Account Management (TAM) hizmeti

Destek ve ürün yapılandırması için odaklanmış mühendisler

Görünürlüğü ve Eyleme Geçilebilirliği Artırır

Swimlane Turbine Platformu, big data işleyebilme, ulaşılması zor telemetri verilerine ulaşma, bulutta ölçeklenebilme yeteneklerini, tespit, aggregation, ve manual alarm önceliklendirmesi sonrası değil, olay gerçekleştiği anda makine hızında gerçekleştirir. Swimlane Turbine, webhook, remote agent, big data , olay anında veri zenginleştirmesi, ve veri ön işleme kabiliyetlerini kullanarak gün geçtikçe genişleyen atak yüzeylerinde maksimum koruma sağlar. Bu sayede MTTD ve MTTR sürelerini ciddi anlamda azaltır.

Otomasyonu Ulaşılabilir Hale Getirir

Geleneksel SOAR ürünleri, ortalama güvenlik profesyoneli için katı ve ulaşılmaz olmalarıyla ün kazanmıştır. Turbine’ın low-code yaklaşımı, güvenlik otomasyonunun avantajlarına daha az yetkin güvenlik ekiplerinin de erişebilmesini sağlar. Turbine’ın uyarlanabilir playbookları ile sistem adminlerin ve alanında uzman kişilerin birer analist gibi davranabilmesine olanak sağlanır.


Swimlane SOAR

Gartner kullanıcı geribildirimleriyle yapılan sıralamada lider konumda olan Swimlane SOAR çözümü bağımsız SOAR çözümü olmasıyla fark yaratır.