NDR

Darktrace, siber güvenlikte ilk kez ölçekli yapay zeka dağıtımını gerçekleştiren ve otonom yanıt teknolojisinin öncüsü olan, dünya lideri bir yapay zeka sağlayıcısıdır. Matematikçiler tarafından oluşturulan platform, bulut ve ağlar, IoT ve endüstriyel kontrol sistemleri de dahil olmak üzere çeşitli dijital ortamlardaki siber tehditleri etkisiz hale getirmek için makine öğrenimi ve yapay zeka algoritmalarını kullanmaktadır.

Kendi kendine öğrenen teknolojisi minimum düzeyde kurulum gerektirir ve önceden bilinmeyen güvenlik açıklarından yararlanan tehditler ve içeriden gelen tehditler de dahil olmak üzere ortamı ihlal eden tehditleri hızlı bir şekilde tanımlar. Matematik ve makine öğrenimi alanındaki derin uzmanlığının yanı sıra kritik kurumsal varlıkları koruyan operasyonel deneyime sahip Darktrace, kuruluşların sistemlerini en sessiz ve karmaşık siber tehditlere karşı korumalarını sağlamayı amaçlamaktadır.

Darktrace şu anda Dünya çapında 2.200’den fazla çalışanla 110’dan fazla ülkede 8.800 müşteriye sahiptir. Merkezi Cambridge, İngiltere’de bulunmakta olup Hollanda’nın Lahey şehrinde ikinci bir Ar-Ge merkezi bulunmaktadır.

Komtera için bir el ilanı.