CASB - Bulut Erişim Güvenliği

Cloud Access Security Broker-Bulut Erişimi Güvenlik Aracısı kurumsal kullanıcıları ve bulut hizmeti sağlayıcı arasında konumlanmış olan bir güvenlik ilkesi uygulama teknolojisidir.

Cloud Access Security Broker-Bulut Erişimi Güvenlik Aracısı  kurumsal kullanıcıları ve bulut hizmeti sağlayıcı arasında konumlanmış olan bir güvenlik ilkesi uygulama teknolojisidir.

Daha detaylı bir tanımla, bulut hizmeti kullanıcıları ile bulut hizmeti sağlayıcıları arasında güvenlik aracı görevi gören, uygulamalar arasında yer almasıyla beraber tüm etkinlikleri izleyen ve güvenlik politikalarının uygulandığı şirket içi veya bulut tabanlı yazılımların yönetildiği bir güvenlik çözümüdür.

CASB teknolojisinin güvenlikteki boşlukları ele alma yeteneği, Software as a Service (SaaS), Platform as a Service (PaaS) ve Infrastructure as a Service (IaaS) ortamlarına kadar uzanır.

Kimlik doğrulaması ve kimlik bilgisi eşleşmesi, yetkili ve yetkisi uygulamalar ile yönetilemeyen cihazlarda bulut uygulaması güvenliğini sağlamaya yardımcı olacak çeşitli çözümleri sağlar. Bununla beraber kimlik doğrulaması, DLP, zararlı yazılım algılama gibi güvenlik çözümlerini içerisinde barındırır.

CASB - Bulut Erişim Güvenliği
SecHard Varlık Yönetim Modülü
SecHard risk farkındalığı problemini varlık yönetimi modülü ile çözmektedir. Otomatik varlık keşfi, erişim, tanımlama ve iyileştirme özellikleri tüm regülasyonlara yönelik çok geniş bir görünürlük sağlar.
Komtera için bir el ilanı.