Skyhigh Güvenli Web Ağ Geçidi

Skyhigh Güvenli Web Ağ Geçidi
Web Gateway, ağınızı web’den kaynaklanan tehditlere karşı koruyan ve ağınızı Web'e bağlayan bir ağ geçidi görevi gören fiziksel veya sanal bir cihaz olarak kurulan bir web güvenlik ürünüdür. Skyhigh Web Gateway, kapsamlı bir güvenlik çözümü sağlamak için SIEM ve Endpoint güvenliği gibi diğer güvenlik çözümleriyle de entegre edilebilir.
Skyhigh Secure Web Gateway (SWG), kurumların internet trafiğini yönetmek ve korumak için tasarlanmış bir çözümdür. Kullanıcıların ve cihazların web erişim isteklerini denetler ve bu istekleri kapsamlı bir şekilde analiz eder. Ayrıca, zararlı içeriklere karşı koruma sağlar ve kurum politikalarına uygunluğu sağlar. Bu çözüm, güvenliği artırmak ve veri kaybını önlemek için gelişmiş filtreleme ve izleme özellikleri sunar. Skyhigh Secure Web Gateway, kurumların internet erişimini güvenli ve etkin bir şekilde yönetmelerine yardımcı olur.

Skyhigh Web Gateway, kuruluşların çözümü çalıştırmak için gereken altyapıyı yönetme ve sürdürme ihtiyacını ortadan kaldıran bir hizmet olarak sunulabilir. 
Genel olarak aşağıdaki güvenlik özelliklerini barındırır:
 
*Bilinen kötü amaçlı web sitelerine erişimi engelleyen URL filtreleme
 
*Tüm web trafiğini kötü amaçlı yazılımlara karşı tarayan virüsten koruma ve kötü amaçlı yazılımdan koruma
 
*Kimlik avı girişimlerini engelleyen kimlik avı koruması
 
*Yeni ve bilinmeyen tehditleri tespit etmek ve engellemek için makine öğrenimi ve diğer teknikleri kullanan gelişmiş tehdit koruması
 
Özetle Skyhigh Web Gateway, ağ üzerinden geçen tüm web trafiğini denetleyerek, güvenlik tehdidi sayılan trafiği bloke ederek kuruluşların web tabanlı tehditlerden korunmasına yardımcı olan, URL filtreleme, anti -virüs ve kötü amaçlı yazılımdan koruma, kimlik avı koruması ve gelişmiş tehdit koruması gibi servis olarak verilebilir. Esnek lisanslaması ve ömür boyu kullanım lisansı ile mali avantaj sağlar. Ürün ilk yıl satın alınır ve takip eden yıllarda makul oranlarda lisans yenilemesi yapılarak maddi anlamda avantaj sağlamaktadır.