DLP - Veri Güvenliği

Günümüz ihtiyaçları doğrultusunda ortaya çıkmış olan Data Loss Prevention – Veri Sızıntısı Önleme çözümleri, kurum çalışanlarının istemli veya istemsiz olarak hassas veriyi dışarıya çıkarmasını önlemek amacıyla kullanılır.

Günümüz ihtiyaçları doğrultusunda ortaya çıkmış olan Data Loss Prevention – Veri Sızıntısı Önleme çözümleri, kurum çalışanlarının istemli veya istemsiz olarak hassas veriyi dışarıya çıkarmasını önlemek amacıyla kullanılır. Kurum içerisinden dışarıya veya kurum içerisindeki diğer kişilere paylaşılmaması gereken dosyaların güvenliği sağlamaya da olanak sağlar.

DLP ile e-mail , harici ortamlara veri aktarımı ,web üzerinden veri paylaşımı, ekran görüntüsü alımı gibi birçok farklı veri sızıntı yöntemini engelleyebilir veya hazırladığınız uyarı şablonları ile kullanıcıları bilgilendirip dikkatli olmaları konusunda uyarabilirsiniz.

Örneğin kurum için hassas veri tanımına girebilecek dosya formatları ve uzantıları, kredi kartı bilgileri gibi kurumunuzun belirlemiş olduğu kritik kelime veya kelime grupları gibi hassas verilerin DLP ile sızdırılması engelleyebilirsiniz.