Oturum Kaydı

Temelde oturum izleme, yöneticilerin veya güvenlik görevlilerinin bir kuruluş içindeki kritik ortamları izlemesine olanak tanır. Yönetici kullanıcılar, kaynaklarının güvenliğini ve denetimini sağlamak için kuruluşlarındaki hassas ve kritik sistemlere göz kulak olmalıdır. Oturum izleme, kaynakların, kullanıcıların ve erişimlerinin gözetimine izin verir.

Hesap verebilirliği artırma ve ayrıcalıklı hesapların kasıtlı veya kasıtsız kötüye kullanımını azaltma. Oturum izlemenin ortak alanları, Ayrıcalıklı Erişim Yönetimi (PAM) sistemleri içindedir. En yaygın kullanım, genellikle RDP, SSH, VNC veya HTTP/S protokolleri tarafından başlatılan değerli veya ayrıcalıklı sistemlere güvenli uzaktan erişim bağlantılarından gelir.

Oturum İzleme özelliğine sahip PAM sistemleri, kullanıcı erişim oturumlarının kaydedilmesine ve gerçek zamanlı bağlantı denetimine olanak tanır. Web tabanlı bir oturum oynatıcı, yönetici kullanıcıların bir oturuma katılmasına ve bağlantıyı duraklatmasına veya sonlandırmasına olanak tanır. Ayrıca, bir oturum akışı paylaşılarak diğer yöneticilerin, süpervizörlerin veya çalışanların kaydedilen oturumu görmesine ve kullanıcılar arasında işbirliğine olanak tanır. Ayrıca oturum izleme, yapılandırılabilir politikalar aracılığıyla proaktif izleme sağlar. Bunun üzerine belirli veya belirli ifadelerin tespiti, bağlantıyı duraklatmak veya sonlandırmak için otomatik olarak e-posta bildirimleri gönderebilir ve hatta kullanıcıyı bloke ederek aktif oturumdan BT altyapılarına bağlantısını kesebilir.

Oturum İzleme, fare imleci hareketleri, tuş vuruşları ve aktarılan dosyalar dahil olmak üzere kullanıcı eylemlerini ve etkinliğini kaydederken, kullanıcılar ve izlenen sunucular arasında bir proxy olarak tanımlanabilir. Ayrıca, oturum izleme modülü, tüm ağ trafiğini meta verilerle kaydederek, metin içeriği arama ile hassas oturum oynatmaya olanak tanır. Veritabanı iletişim standartları, web protokolleri ve üretim altyapısı protokolleri dahil olmak üzere çeşitli ortak komut satırı arabirimi ve grafik protokollerinden değişir. Bu kurulumla, bir yönetici herhangi bir zamanda aktif bir oturuma bağlanıp müdahale edebilir ve herhangi bir kötüye kullanım veya olası erişim hakları kötüye kullanımına göre hareket edebilir.

Komtera için bir el ilanı.