Sechard

Sechard, ismini odak noktası olduğu Security ve Hardening kelimelerinden alır. Sechard, isminden de anlaşılacağı üzere ağ cihazları, (Switch, Router, Firewall) işletim sistemleri, web sunucu ve database sunucu gibi kaynakaları marka bağımsız bir şekilde Security, Hardening ve Vulnerability gereksinimlerini karşılayan Audit Report’lar üreten, aksiyon alıp bu açıkları kapatan ve sıkılaştırma yapan, tüm kaynaklarıda yapılmış tüm değişiklikleri detaylı bir şekilde kayıt altına alan, marka bağımsız kaynak yönetim işlerinin kolayca yapılmasını sağlayan bir üründür.

Sechard, tüm kaynakları tek bir panelden basit bir şekilde yöneten, kontrol eden ve güvenlik açıklarını minimuma indiren bir yazılımdır. Kurumların sistem yönetim süreçlerini, kolaylaştırarak çok daha verimli ve düşük maliyetli operasyonlar gerçekleştirmelerine olanak tanır. Sechard, bir kurum içerisindeki ağ sistemlerinin sorunsuz bir şekilde işlemesine, güvenlik risklerinin en aza indirilmesine ve kurumun her açıdan kazançlı çıkmasına olanak sağlar.

Zero Trust politikasının uygulanmasının ve yönetiminin en zor kısmı güvenlik güçlendirmesidir. Binlerce cihazın yüzlerce ayar değişikliğine ihtiyacı var. SecHard’ın güvenlik güçlendirme modülü, endüstri standartlarına göre dakikalar içinde bir boşluk analizi raporu oluşturur ve saniyeler içinde otomatik olarak iyileştirmeler yapar.

Sechard, Docker Container temelli modern yazılım mimarisi ile ağ cihazlarında yapılan tüm işlemlerin çok daha hızlı yapılmasına imkan verir. Saatlerce, günlerce süren ağ cihazları, (Switch, Router, Firewall) işletim sistemleri, web sunucu ve database sunucu yönetim işlerini dakikalar hatta saniyeler seviyesine indirir.

Özetle, SecHard Zero Trust Orchestratörü, uzmanlara ihtiyaç duymadan güvenlik analizi ve gerekli düzeltmeleri yapabilen tam otomatik bir yazılımdır. Bu sayede şirketler güvenlik seviyelerini artırır ve eşsiz bir yatırım geri dönüşüne sahip olurlar.