MDM - Mobil Cihaz Yönetimi

MDM, firmalarda IT departmanınca kullanılan ve çalışanların mobil aygıtlarını kontrol ,yönetme ve koruma amacıyla kullanılan bir güvenlik çözümüdür. Mobil aygıtlarda marka, model ,işletim sistemi gibi ayrımlar yapılmadan her türlü aygıt için kurallar oluşturup cihazların dış dünyadan gelecek tehditlere ve zararlı yazılımlara karşı daha güvende olmasını sağlamak , istenmeyen uygulamaların aygıtlara yüklenmesi ve çalıştırılmasını engellemek yada yetki verilen uygulamaların çalıştırılmasını sağlamak amacıyla desteklenen mobil uygulama güvenliği özelliğini de sunar.

Günümüzde MDM, bu özelliklerin yanı sıra, çalınma ve kaybolma ihtimallerine karşı lokasyon tespiti, cihazı uzaktan kitleme gibi özellikleri için de fazlasıyla tercih edilen ve kullanılan bir ürün haline gelmiştir.

MDM teknolojisi ile Mobil kullanıcılar için güvenlik sağlar. Mobil cihazları yönetmek ve güvenliğini sağlamak için daha az zaman ve çaba sarf etmek isteyen işletmeler için ideal olan Sophos Mobile, kullanıcıların gizliliğini ihlal etmeden kişisel veya şirkete ait cihazlarda bulunan kurumsal bilgileri de güvenceye alan bir Kurumsal Mobilite Yönetimi (EMM) çözümüdür. Sophos Mobile, Mobil Cihaz Yönetimi (MDM), Mobil Uygulama Yönetimi (MAM), Mobil İçerik Yönetimi (MCM) ve Mobil Güvenlik için geniş kapsamlı özelliklere sahip kapsamlı bir EMM çözümüdür. Tek tip şirket güvenliği ve uyum politikası sağlamak için iOS, Android ve Windows 10 Mobil cihazları, Windows 10 bilgisayarlarla beraber yönetebilirsiniz. Sophos Mobile işletme verilerini, kullanıcıları ve cihazları koruma altına alarak güvende tutacaktır.

MDM - Mobil Cihaz Yönetimi
Sophos Mobil Cihaz Yönetimi
Kullanıcıları koruyan geniş korumaya sahip mobile cihaz güvenlik yönetim ürünüdür.
Komtera için bir el ilanı.