Nokta Güvenliği

Daha öncelerden klasik anti-virüs yaklaşımı yeterli oluyorken, saldırı çeşitleri ve virüs türleri de yaygınlaştıkça anti-virüs programları da kendilerini geliştirdiler ve daha da ileri giderek, yazılmamış olan virüsler için bile şimdiden koruma yöntemleri ortaya çıkarmışlardır.

Daha öncelerden klasik anti-virüs yaklaşımı yeterli oluyorken, saldırı çeşitleri ve virüs türleri de yaygınlaştıkça anti-virüs programları da kendilerini geliştirdiler ve daha da ileri giderek, yazılmamış olan virüsler için bile şimdiden koruma yöntemleri ortaya çıkarmışlardır.

Machine learning ve sezgisel analiz bunlardan bir kaçıdır. Farklı zararlı yazılım türleri ortaya çıktığı ve ihtiyaçlar çoğaldığı için Endpoint kavramı ortaya  çıkmaktadır.

Örneğin Anti-virüs yazılımınızın yanında ,encryption verilerinizi şifreleyerek bulunduğunuz ortamdan sadece sizin izin verdiğiniz kişilerle şifreli bir şekilde paylaşmak, DLP gibi veri sızıntısını önlemek ,istemci bilgisayarlardaki uygulamaların çalışmasını engellemek, istenmeyen web sitelerin ve web sitesi kategorilerine girişi engellemek ,harici ortamların (cd, dvd, usb gibi) çalışmasını engellemek vs. gibi bir çok alanda kullanıcıların hem güvenliğini sağlamak hem de kullanıcıların bilgisayarlarını efektif kullanmasını sağlamak amacındadır.

Endpoint yüklü bilgisayarlar ofis dışında olsa bile korunmaya ve güvenlik politikaları almaya  devam eder. Merkezi yönetim ile de endpointler kısa sürede bilgisayar ve kullanıcı başına  güvenlik kuralları oluşturup dağıtılabilir ve çok kısa sürede kapsamlı raporlamalar alınarak  sorunlu kullanıcı ve bilgisayarlar tespit edilebilir.

Endpointlerin diğer bir avantajlı tarafı ise UTM cihazlar ile senkronize çalışarak ,sorunlu istemcilerin (antivirüs servisi çalışmayan veya virüs olan bilgisayarlar gibi) diğer bilgisayarlara veya internete çıkışlarını durdurabilmektedir.

Uç Nokta Güvenliği
Trellix ENS
Geleneksel antivirüs çözümünü modern antivirüs modülleriyle birleştirerek üst düzey koruma sağlayan Trellix Endpoint Security, diğer Trellix ürünlerinin de yönetiminin yapıldığı Trellix ePO üzerinden yönetilir.
Uç Nokta Güvenliği
Trellix EDR
Trellix Endpoint Detection and Response (EDR) ortamdaki cihazlarda olup biten zararlı davranışları tespit eder ve bunları engeller.
Uç Nokta Güvenliği
Trellix Application Control
Trellix Application Control and Change Control, izin verilmeyen uygulamaların çalışmasını engelleyerek bilinmeyen saldırılara karşı koruma sağlar.
Uç Nokta Güvenliği
Trellix HX
Trellix HX, on-premise olarak ister fiziksel bir kutu ile ister sanal makine ile kullanılabilen bir gelişmiş EDR çözümüdür. İçerisinde imza tabanlı zararlı önleme sistemi bulunduran fakat asıl amacı gelişmiş atakları (APT) önlemek olan bir çözümdür. Zero-day (sıfırıncı gün) saldırılarını önleme başarısı sandboxing özelliğinden gelmektedir ve makine öğrenmesi ile davranış analizini sektörde en iyi gerçekleştiren çözümlerin başında gelir. Ayrıca forensic çalışmalarında uç nokta bilgisayarlardan çekebildiği dumplarla gerçekleşmiş bir saldırının analizini en iyi şekilde yapabilmek için gereken bütün verileri toplayabilir. Bunun yanında uç nokta bilgisayarlarda Shell çalıştırabilir. Trellix HX’in kurulumu ve kullanımı hem kolay hem de amaca yöneliktir.
Uç Nokta Güvenliği
Sophos Endpoint
Her yıl milyonlarca dizüstü bilgisayar kayboluyor, çalınıyor veya kayboluyor; birçoğu önemli ve hassas veriler içeriyor. Sophos Merkezi Cihaz Şifrelemesi – Tam disk şifrelemesini kolayca yönetin.
Uç Nokta Güvenliği
Sophos Intercept X
Sophos Intercept X, endüstri lideri Uç Nokta Güvenliği çözümüdür.Saldırı yüzeyi ve saldırıların çalışmasını engeller.
Uç Nokta Güvenliği
Sophos XDR
XDR Güvenlik uzmanları ve BT yöneticileri için algılama ve müdahale.
Uç Nokta Güvenliği
WatchGuard EPDR
Günümüzün tehdit ortamı son derece karmaşıktır ve yeni virüslerin hacmi eşi benzeri görülmemiştir. WatchGuard Uç Nokta Güvenliğini konuşlandırarak bu yeni gerçeklikle savaşın. Gelişmiş siber saldırıları durdurmak için gerekli olan yeni nesil antivirüs, EDR ve DNS filtreleme çözümleri dahil olmak üzere teknolojileri ve yama uygulama, genişletilmiş görünürlük için ek koruma katmanları için eksiksiz bir entegre modüller bütünü ile birlikte kolayca yönetme yeteneği ve veri kontrolü sağlar.
Uç Nokta Güvenliği
With Secure
WithSecure™, siber güvenliğin güvenilir ortağıdır. BT hizmet sağlayıcıları, MSSP’ler ve işletmelerin yanı sıra en büyük finans kurumları, üreticiler ve dünyanın en gelişmiş binlerce iletişim ve teknoloji sağlayıcısı, operasyonlarını koruyan ve etkinleştiren sonuca dayalı siber güvenlik konusunda bize güveniyor.