HSM (Donanımsal Güvenlik Modülü)

Kriptografik anahtarları güvenli ortamda saklamak için geliştirilmiş yüksek güvenilirliğe sahip cihazlardır.

Organizasyonların kriptografik işlemlerinin güvenli şekilde yönetilmesi ve işlenmesi sürecini sağlamak için kriptografik anahtarların güvenliğini sağlarlar.
Bu cihazlar dünya çapında çok sayıdaki uygulama için şifreleme, şifre çözme, kimlik doğrulama ve digital imza yöntemleri ile uygulamaların, işlemlerin ve kimlik tanımlamalarının güvenliğini sağlarlar.

Yüksek güvenilirliğe sahip olan HSM’ler saldırılara karşı savunma sistemleri (Tamper Protection) ile donatılmışlardır. Bu sayede herhangi bir müdahaleye karşı kendi kendilerini sıfırlama özelliğine sahiptirler. Ayrıca, genel güvenlik standartlarına, regülasyonlara NITS (National Institute of Standards and Technology) veya FIPS (Federal Information Processing Standard ) ertifikasyonlarına uyum sağlamaktadırlar.

HSM
Thales HSM (Donanımsal Güvenlik Modülü)
Kriptografik anahtarları güvenli ortamda saklamak için geliştirilmiş yüksek güvenilirliğe sahip cihazlardır. Organizasyonların kriptografik işlemlerinin güvenli şekilde yönetilmesi ve işlenmesi sürecini sağlamak için kriptografik anahtarların güvenliğini sağlarlar.