Trellix FRP

Trellix File and Removable Media Protection(FRP) ile dosya, USB ve cihaz harddiskleri şifrelenebilir. Trellix FRP çözümü, diğer birçok Trellix çözümünde olduğu gibi Trellix ePO(Epolicy Orchestrator) üzerinden yönetilir. Dosya şifrelemeyle paylaşım klasörleri ve kullanıcı cihazlarınızdaki dosyalar şifrelenebilir, belirli kişilere anahtar atayarak bir erişim kontrolü sağlanabilir. USB şifrelemeyle, USB’lerin belirlenen bir bölümü şifrelenebilir bu sayede hem şifreli hem şifrelenmemiş alanlar oluşturulabilir. Yine aynı şekilde belirli kişilere ya da gruplara anahtar atayarak sadece onların erişimine açılabilir.
Trellix FRP içerisindeki Trellix Drive Encryption sayesinde bilgisayarların çalınması durumunda yetkisiz kişilerin verilere erişimi engellenebilir. Preboot (boot öncesi) şifreleme sayesinde Drive Encryption, disk başka bir işletim sistemiyle açılsa ya da başka bir cihaza takılsa dahi BIOS seviyesinde yaptığı şifrelemeyle verilere erişilmesini engeller.
Trellix Drive Encryption içerisindeki Cold Boot Attack korumasıyla, uyku halinde ya da boşta bekleyen bilgisayarlardan özelleştirilmiş USB’ler ile şifreleme anahtarı verisi çekme saldırısına karşı koruma sağlar. Ayrıca Drive Encryption ürünü cihazların hangi günler açılabileceğinin belirlenmesine imkân sağlar.

Komtera için bir el ilanı.