Veri Sınıflandırma

Veri sınıflandırma, kuruluşların farklı veri varlıklarını belgelerin içeriğine ve ihtiyaç duydukları hedef gruplara göre sınıflandırdığı bir veri yönetimi sürecidir.

Bu kurumlar, bu süreci kolaylaştırmak için güvenlik politikaları uygulayabilir. Veri yönetimi yaşam döngüsünün önemli bir parçası olan veri sınıflandırması, kuruluşların verilere hızlı ve güvenli bir şekilde erişmesini ve paylaşmasını sağlar. Doğru sınıflandırma ayrıca uyumluluğu artırır ve kuruluşların GDPR, HIPAA, FERPA ve diğer gizlilik düzenlemelerine uymasına yardımcı olur.

Veri sınıflandırma, kuruluşların hassas verilerin konumunu kolayca belirlemesine yardımcı olur, bu kritik verilerin doğru şekilde etiketlenmesini kolaylaştırır ve  erişimi ve/veya veri paylaşımını korur. Verilerini sınıflandıran kuruluşlar, hassas ve değerli verileri daha iyi yöneterek güvenliği de artırır. Çünkü; Verileri sınıflandırmak, veri ihlali veya başka bir siber saldırı olasılığını azaltabilir. 

Thales’in sunduğu CipherTrust Veri Güvenliği Platformu, veri keşfini, sınıflandırma, veri koruma ve ayrıntılı erişim kontrolleri, tümü merkezi anahtar yönetimi ile güvenlik karmaşıklığı, uyumluluk süresini hızlandırıp sizleri güvence altına alır.