Sıkılaştırma, Zafiyet ve Risk Yönetimi

Güvenlik sıkılaştırma modülü, sistemleri dirençli kılar; zafiyet yönetim modülü, zayıflıkları tespit eder ve yönetir; risk yönetimi ise riskleri belirleyip kontrol altına alır.

Zafiyet Yönetim Modülü (Vulnerability Manager)
SecHard pasif tarama yöntemiyle, herhangi bir risk yaratmaksızın, tüm IT varlıklarının zafiyet tespit ve yönetim süreçlerinin işletilmesini sağlamaktadır.

Risk Yönetim Modülü (Risk Manager)
SecHard benzersiz risk tespit algoritması sayesinde, varlık grubu risk puanlarını, güvenlik sıkılaştırma puanlarını ve zafiyet puanlarını birleştirerek gerçek dünya risk puanlarını hesaplanmasını sağlar.

Güvenlik Sıkılaştırma Modülü (Security Hardening)
Sıkılaştıma modülü, sunucular, istemciler, ağ cihazları, uygulamalar, veritabanları ve daha fazlası için otomatik güvenlik sıkılaştırması, denetleme, puanlama ve iyileştirme(remediation) yapılmasını sağlamaktadır.

Zafiyet Yönetim Modülü
Zafiyet Yönetim Modülü
SecHard, NIST Ulusal Güvenlik Açığı Veritabanını kullanır. SecHard’a eklenen her ağ cihazının IOS versiyonu aranır ve bu veri tabanında indirilir. SecHard bunu 2 saatte bir yapar ve yeni bir zafiyet bulunursa ilgili cihazın zafiyet sayfasına ekler.
Risk Yönetim Modülü
Risk Yönetim Modülü
SecHard benzersiz risk tespit formülü sayesinde, varlık grubu risk puanlarını, güvenlik sıkılaştırma puanlarını ve zafiyet puanlarını birleştirerek gerçek dünya risk puanlarını hesaplanmasına olanak sağlar.
Güvenlik Sıkılaştırma Modülü
Güvenlik Sıkılaştırma Modülü
GSıkılaştıma modülü, sunucular, istemciler, ağ cihazları, uygulamalar, veritabanları ve daha fazlası için otomatik güvenlik sıkılaştırması, denetleme, puanlama ve iyileştirme(remediation) yapılmasını sağlamaktadır.
Komtera için bir el ilanı.