Sechard Güvenlik Sıkılaştırma Modülü

Sechard Güvenlik Sıkılaştırma Modülü

SecHard, sunucular, istemciler, ağ cihazları, uygulamalar, veritabanları ve daha birçok IT varlığı için otomatik güvenlik sıkılaştırma denetimi, puanlama ve otomatik iyileştirme sağlamaktadır.

CIS’e göre güvenli bir işletim sistemine sahip olmak için varsayılan ayarlarla çalışan bir Microsoft Windows Sunucu’da yaklaşık dört yüz güvenlik ayarının değiştirilmesi gerekmektedir. Sahip olduğunuz bilgisayarda büyük olasılıkla yüzlerce eksik güvenlik ayarı bulunmaktadır. Yüzlerce ya da binlerce BT varlığının bulunduğu bir kurumsal ağda tüm bu eksikliklerin raporlanması ve giderilmesi BT ekipleri için yıllar alacak bir operasyon olabilir.

SecHard ile kurumlar kendilerine özgü denetimleri kolayca ekleyebilir ve bunları binlerce farklı varlık üzerinde çalıştırabilirler. Bu sayede İşletim Sistemleri, Ağ Cihazları, Uygulamalar, IoT, SCADA, Swift, POS gibi hem yaygın hem de yaygın olmayan teknolojiler için özel denetim ve otomatik düzeltmeler üretilebilir.

Otomatik İyileştirme
İyileştirme süreci için deneyimli uzmanlar ve son derece büyük miktarda zaman gereklidir. Bazı kritik değişikliklerin felakete yol açabilecek beklenmedik sonuçları da olabilir. SecHard, gerekli güvenlik düzeltmelerini tek bir tıklama ile saniyeler içinde otomatik olarak gerçekleştirir ve derinlemesine bir uzmanlık bilgisine ihtiyaç duymadan değişiklikle ilgili tüm riskleri ortadan kaldırır. SecHard ile CIS ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi(CBDDO) Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi sıkılaştırma tedbirlerini kullanarak Ulusal ve uluslararası standartlara göre güvenlik eksiklikleri tespit edilmiş sistemlerde iyileştirme otomatik olarak yapılır.