SecHard Risk Yönetim Modülü

SecHard benzersiz risk tespit formülü sayesinde, varlık grubu risk puanlarını, güvenlik sıkılaştırma puanlarını ve zafiyet puanlarını birleştirerek gerçek dünya risk puanlarını hesaplanmasına olanak sağlar.

Sektörün cevap veremediği en büyük sorun, iş risklerinin teknik risklerle birlikte bütünsel olarak puanlanamaması ve yönetilememesidir. Her ISO27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (BGYS) uyumluluk analizinde iş riskleri puanlanmakta ancak bir Excel hücresinde yaşamaya mahkum edilmektedir. Aslında bu puanlar hiçbir yerde kullanılmaz.

SecHard iş ve teknik riskleri birleştirir ve gerçek dünya risk puanlarını hesaplar. Kendi güvenlik sağlamlaştırma, güvenlik açığı yönetimi ve varlık yönetimi modülleri ile varlıkların veya varlık gruplarının teknik güvenlik risklerini ölçer ve puanlar.

ISO 27001 BGYS ve benzeri düzenlemeler için bilgi güvenliği ekipleri tarafından puanlanan güvenlik riski SecHard’ın Varlık Yönetimi Modülüne eklenebilir. Ayrıca, teknik puanlar ve iş puanları, gerçek dünya risk puanını belirleyen SecHard risk algoritması tarafından entegre edilebilir.

Komtera için bir el ilanı.