Trellix DLP

Trellix Data Loss Prevention (DLP) içerisinde kendi sınıflandırma ürününü barındırır. Diğer birçok Trellix ürününde olduğu gibi Trellix DLP de Trellix ePO

Trellix DLP

Trellix Data Loss Prevention (DLP) içerisinde kendi sınıflandırma ürününü barındırır. Diğer birçok Trellix ürününde olduğu gibi Trellix DLP de Trellix ePO (Epolicy Orchestrator) ile yönetilir. Otomatik ve manuel veri sınıflandırması seçenekleriyle hassas veriler belirlendikten sonra, bu verilerin ortamın dışına çıkması engellenebilir, oluşan olaylar loglanabilir ve kullanıcıların cihazlarında olay anında otomatik çıkarılan uyarı metinleriyle birlikte hem bir güvenlik farkındalığı hem de dolaylı bir eğitim verilmesi sağlanır. Metin bazlı dosyalar için Reg-Ex, sözlük oluşturma, kelime ve şablon tanımlamalarından yararlanılabilir, bu tanımlamaları birlikte kullanılarak false-positive sonuçlar sıfıra kadar indirgenebilir. Ayrıca fingerprinting (parmak izi alma) bazlı otomatik sınıflandırma ile uygulama, web uygulaması ve paylaşım klasörleri için her türden dosyanın sınıflandırması yapılarak korunması sağlanır.

Trellix Network DLP ile lokal ağ üzerindeki ağ paketleri içerisine bakılarak kurum için değerli verilerin korunması sağlanır. Trellix DLP Discover ile veri sunucularınızdaki verilerin keşfi yapılarak değerli verilerle ilgili çeşitli aksiyonlar alınabilir. Trellix DLP ile; kopyala-yapıştır, Cloud uygulamaları, yazıcı çıktısı, ekran görüntüsü, SMB ve FTP gibi paylaşım protokolleri, webe upload, sosyal medya platformları, bilinmeyen uygulamaların verilere erişimi, taşınabilir ve plug-and-play (tak-kullan) cihazlar gibi bütün çıkış vektörleri için kurallar oluşturulabilir ve değerli verilerin koruması sağlanır.