SecHard

SecHard, ismini odak noktası olduğu Security ve Hardening kelimelerinden alır. SecHard, isminden de anlaşılacağı üzere ağ cihazları, (Switch, Router, Firewall) işletim sistemleri, web sunucu ve database sunucu gibi kaynakları marka bağımsız bir şekilde Güvenlik, Sıkılaştırma ve Zafiyet Yönetimi gereksinimlerini karşılayan Audit Report’lar üreten, aksiyon alıp bu açıkları kapatan ve sıkılaştırma yapan, kaynaklarda yapılmış tüm değişiklikleri detaylı bir şekilde kayıt altına alan, marka bağımsız kaynak yönetim işlerinin kolayca yapılmasını sağlayan bir üründür.

SecHard

Ürünle İlişkili Dökümanlar

SecHard, tüm kaynakları tek bir panelden basit bir şekilde yöneten, kontrol eden ve güvenlik açıklarını minimuma indiren bir yazılımdır. Kurumların sistem yönetim süreçlerini, kolaylaştırarak çok daha verimli ve düşük maliyetli operasyonlar gerçekleştirmelerine olanak tanır.

SecHard, bir kurum içerisindeki ağ sistemlerinin sorunsuz bir şekilde işlemesine, güvenlik risklerinin en aza indirilmesine ve kurumun her açıdan kazançlı çıkmasına olanak sağlar. Zero Trust politikasının uygulanmasının ve yönetiminin en zor kısmı güvenlik güçlendirmesidir. Binlerce cihazın yüzlerce ayar değişikliğine ihtiyacı var.

SecHard’ın güvenlik güçlendirme modülü, endüstri standartlarına göre dakikalar içinde bir boşluk analizi raporu oluşturur ve saniyeler içinde otomatik olarak iyileştirmeler yapar. SecHard, Docker Container temelli modern yazılım mimarisi ile ağ cihazlarında yapılan tüm işlemlerin çok daha hızlı yapılmasına imkan verir. Saatlerce, günlerce süren ağ cihazları, (Switch, Router, Firewall) işletim sistemleri, web sunucu ve database sunucu yönetim işlerini dakikalar hatta saniyeler seviyesine indirir. Özetle, SecHard Zero Trust Orchestratörü, uzmanlara ihtiyaç duymadan güvenlik analizi ve gerekli düzeltmeleri yapabilen tam otomatik bir yazılımdır. Bu sayede şirketler güvenlik seviyelerini artırır ve eşsiz bir yatırım geri dönüşüne sahip olurlar.

PAM (Ayrıcalıklı Erişim Yönetimi), Oturum Kaydı

Ayrıcalıklı Hesap Yönetimi - PAM (ayrıcalıklı erişim yönetimi), kritik kaynakların kullanımını izlemenizi, yönetmenizi ve kontrol etmenizi sağlayan bir çözümdür.

SecHard PAM

Ayrıcalıkların kötüye kullanımı, fidye yazılımlar vb. bir çok farklı saldırının önüne geçerek “Sıfır Güven’le” uyumlu hale gelinmesini sağlayacak güçlü bir kimlik ve

Sıkılaştırma, Zafiyet ve Risk Yönetimi

Güvenlik sıkılaştırma modülü, sistemleri dirençli kılar; zafiyet yönetim modülü, zayıflıkları tespit eder ve yönetir; risk yönetimi ise riskleri belirleyip kontrol altına alır.

Sechard Zafiyet Yönetim Modülü

Bilgi güvenliğinin en temel prensiplerinden biri zafiyetlerin tespit edilmesi ve yönetilmesidir. SecHard, pasif tarama yöntemi ile tüm BT varlıkları için zafiyet tespit ve yönetim süreçlerini herhangi bir risk oluşturmadan işletir.

SecHard Risk Yönetim Modülü

SecHard benzersiz risk tespit formülü sayesinde, varlık grubu risk puanlarını, güvenlik sıkılaştırma puanlarını ve zafiyet puanlarını birleştirir.

Sechard Güvenlik Sıkılaştırma Modülü

Sıkılaştıma modülü, sunucular, istemciler, ağ cihazları, uygulamalar, veritabanları ve daha fazlası için otomatik güvenlik sıkılaştırması, denetleme.

Cihaz Yönetimi

Ağ cihazlarında yedekleme/geri yükleme, konfigürasyon değişikliği tespiti, performans izleme, bant genişliği izleme ve firmware yükseltme vb. işlemlerin güçlü ve özelleştirilebilir bir şekilde yapılmasını sağlamaktadır.

SecHard Cihaz Yönetim Modülü

Ağ cihazlarında yedekleme/geri yükleme, konfigürasyon değişikliği tespiti, performans izleme, bant genişliği izleme ve firmware yükseltme vb. işlemlerin güçlü ve

Performans İzleme

Sunucular, ağ cihazları, veritabanları, uygulamalar, IoT ve endüstriyel kontrol sistemlerinin performans ve erişebilirlik durumlarının izlenmesini sağlar.

Performans İzleme Monitörü

Kullanılabilirlik, bilgi güvenliğinde gizlilik ve bütünlük kadar önemlidir. Zero Trust modeline göre performans ve kullanılabilirlik, güvenlik kontrolleri ve risk yönetimi göz önünde bulundurularak izlenmesi gereken iki faktördür.

TACACS+ Sunucusu

SecHard, TACACS+ ve AAA desteğiyle kimlik doğrulamadan daha fazlasını sağlayarak ayrıntılı yetkilendirme ve izleme imkanı sunar.

SecHard TACACS+ Sunucusu

*nix sistemleri ve ağ cihazları için merkezi kimlik doğrulama ve yetkilendirme yapılmasını sağlamaktadır.

Varlık Yönetim Müdülü

SecHard risk farkındalığı problemini varlık yönetimi modülü ile çözmektedir. Otomatik varlık keşfi, erişim, tanımlama ve iyileştirme özellikleri tüm regülasyonlara yönelik çok geniş bir görünürlük sağlar.

SecHard Syslog Sunucusu

Ağ cihazları ve sunucular arasında basitleştirilmiş log yönetimi, kritik olaylara dayalı gerçek zamanlı alarm üretilmesi ve Syslog/CEF formatlarında

Varlık Yönetim Modülü

SecHard risk farkındalığı problemini varlık yönetimi modülü ile çözmektedir. Otomatik varlık keşfi, erişim, tanımlama v...

Anahtar Yönetim Modülü (Key Manager)

IT altyapısında kullanılan sertifikaları otomatik olarak keşfeder, bu sertifikaların son kullanma tarihlerini raporlar ve bu...