Sophos

Sophos, İngiliz merkezli bir güvenlik yazılım ve donanım şirketidir. Sophos, iletişim uç noktası, şifreleme, ağ güvenliği, e-posta güvenliği, mobil güvenlik ve birleşik tehdit yönetimi için ürünler geliştirmektedir. Siber güvenlik alanında dünyanın ileri gelenlerinden olan Sophos, küresel bir tehdit istihbaratı ve veri bilimi ekibi olan SophosLabs tarafından desteklenmektedir.

Sophos’un bulut ve AI-Powered çözümleri, uç noktaları (dizüstü bilgisayarlar, sunucular ve mobil cihazlar) ve ağları fidye yazılımı, kötü amaçlı yazılım, istismarlar, veri sızması, olumsuz ihlaller, kimlik avı ve daha fazlasını kapsamaktadır. Bulut tabanlı yönetim platformlu Sophos Central, Sophos’un Intercept X ve XG yeni nesil güvenlik duvarı da dahil yeni nesil ürün portfolyo, bir dizi API aracılığıyla erişilebilen tek bir “senkronize güvenlik” sistemine entegre eder.

Sophos, herhangi bir boyut organizasyonuna kurumsal düzeyde koruma sağlamak için bulut, makine öğrenimi, API’ler, otomasyon, yönetilen tehdit yanıtı ve daha fazlasındaki gelişmiş yeteneklerden yararlanarak yeni nesil siber güvenliğe geçiş yaparak kişisel ihtiyaçlarınıza ve dağıtım senaryosuna, kendine özgün modülleri sayesinde zararlı yazılımlara karşı koruma sunmaktadır. Sophos Firewall, genel ve kurumsal bilgisayarları korumak için geliştirilmiş oldukça başarılı ve etkili bir güvenlik duvarıdır. Günümüzde para transferi, sosyal paylaşım, bilgi arama ve alışveriş online olarak yapılmaktadır. Şirketlerde ve devlet kurumlarında kullanılan bilgisayarlar, iç ve dış iletişimin kötü niyetli kişilerin saldırılarına karşı korunması ihtiyacını doğurur.

Bu yükümlülük ev bilgisayarları ve kişisel telefonlardan internet erişimi için geçerlidir. Günümüzde internet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte önleyici tedbirleri uygulamaya yönelik birçok yazılım sistemi geliştirilmiştir. Sophos NGFW bu konuda oldukça başarılı bir sistemdir. Farklı kullanımlara sahip kişiler, bankacılık bilgilerine, bilgisayar kredi bilgilerine, dahili yazışmalara, virüs ve casus yazılım araştırmalarına erişebilir. Kişilerin, işletmelerin ve halkın ciddi kayıplara uğramasını önlemeyi amaçlayan bu sistem oldukça güvenlidir. Sophos sayesinde, bu tür yazılımların ağlara erişimi engellenir.

Sophos Güvenlik Duvarı
Sophos (Sophos Güvenlik Duvarı İşletim Sistemi), Sophos XGS güvenlik duvarının yazılım temeli olan amaca yönelik oluşturulmuş bir işletim sistemidir. Sophos Güvenlik Duvarı’nın Xstream mimarisi, SaaS, SD-WAN ve bulut uygulama trafiğinizi hızlandırırken ağınızı en son tehditlerden korur.
Sophos Wireless
Sophos APX Serisi, Wi-Fi 5 (802.11ac Wave 2) teknolojisine sahip bir erişim noktası portföyüdür. Diğer Sophos Central tarafından yönetilen ürünlerle bağlantı kurmaya hazır
Sophos Switch
Sophos Switch Serisi, clouddan ve lokal ağdan yönetimi olan, ağınızdaki tüm trafiğin gerekli erişimini sağlayacak yeni nesil switch ürünüdür. Cihaz erişimini sağlamak, güç sağlamak ve kontrol etmek için kullanılır. Sophos Central aracılığıyla switchlerinizi diğer Sophos güvenlik çözümlerinizle tek bir panelde birlikte yönetme imkanı sağlar.
Sophos RED
SD-RED, dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar, uzak konumlarınıza ve şube ofislerinize ağ bağlantısını genişletmek için benzersiz derecede basit bir çözüm sunar. Maliyetlerinizi azaltmak için pahalı MPLS bağlantılarını değiştirin.Sophos SD-RED, ağınızı diğer konumlara güvenli bir şekilde diğer lokasyonlarınız arasında şifreli network trafiği kurar.
Sophos Uç Nokta Güvenliği
Sophos Intercept X, endüstri lideri Uç Nokta Güvenliği çözümüdür.Saldırı yüzeyi ve saldırıların çalışmasını engeller. İstismara karşı engelleme,fidye yazılımı önleme, derin öğrenme yapay zekası ve saldırıları daha önce durduran kontrol teknolojisi sistemleriniziyle sistemlerinizi korurlar.
Sophos Mobil Cihaz Yönetimi
Tek tip güvenlik ilkeleri ve şirket varlıklarına güvenli erişim sağlayan daha basit bir yönetim stratejisi için şirkete ait veya kişisel Windows 10, macOS ve mobil uç noktaları tek bir sistem aracılığıyla yöneten ve güvenliğini sağlayan, maksimum üretkenlik için BYOD’nin benimsendiği kuruluşlar tutarlı politikalar uygulayabilen,cihaz türü veya sahipliğinden bağımsız olarak Mobile iş verilerini, kullanıcıları koruyan geniş korumaya sahip mobile cihaz güvenlik yönetim ürünüdür.
Sophos Cihaz Şifreleme
Tam disk şifrelemeyi kolayca yönetin. Her yıl milyonlarca dizüstü bilgisayar kayboluyor, çalınıyor veya kayboluyor; birçoğu önemli ve hassas veriler içeriyor. Sophos Merkezi Cihaz Şifrelemesi – Tam disk şifrelemesini kolayca yönetin. Her yıl milyonlarca dizüstü bilgisayar kaybolur, çalınıyor veya kaybolur; birçoğu önemli ve hassas veriler içermektedir.
Sophos E-Mail Güvenliği
Suçlular, hedef ağındaki çalışanları kandırmak amacıyla genellikle bir kuruluştaki önemli kişilerin veya tanınmış markaların kimliğine bürünür. Tespit edilecek herhangi bir kötü amaçlı yazılım veya URL olmadığından Sophos Email, bu hedeflenen kimliğe bürünme ve İş E-postası Ele Geçirme saldırılarını engellemek için gelişmiş NLP makine öğrenimini kullanır.
Sophos XDR
XDR Güvenlik uzmanları ve BT yöneticileri için algılama ve müdahale.Hem özel SOC ekiplerinde çalışan güvenlik analistleri hem de güvenlik ve diğer BT sorumluluklarını üstlenen BT yöneticileri için tasarlanan Sophos XDR, kuruluşların işle ilgili kritik soruları hızlı bir şekilde yanıtlamasına ve uzaktan yanıt vermesine olanak tanır.
Sophos MDR
Sophos MDR/SOC, bilgisayarlarınızı, sunucularınızı, ağlarınızı, bulut iş yüklerinizi, e-posta hesaplarınızı ve daha fazlasını hedef olarak belirleyen, siber saldırıları tespit eden ve bunlara müdahale ve önlem alan , uzmanlar tarafından sunulan, tamamen yönetilebilen bir hizmettir. Ağınız daki tüm unsurlarıIzleyerek oluşabilicek zaafiyet ve tehditleri clouddaki istihbarat merkezinde analiz ederek sizlere bu işe atanmış mühendisler tarafından verilen SOC hizmetidir.
Komtera için bir el ilanı.