Sophos

Sophos, İngiliz merkezli bir güvenlik yazılım ve donanım şirketidir. Sophos, iletişim uç noktası, şifreleme, ağ güvenliği, e-posta güvenliği, mobil güvenlik ve birleşik tehdit yönetimi için ürünler geliştirmektedir. Siber güvenlik alanında dünyanın ileri gelenlerinden olan Sophos, küresel bir tehdit istihbaratı ve veri bilimi ekibi olan SophosLabs tarafından desteklenmektedir.

Sophos

Sophos, İngiliz merkezli bir güvenlik yazılım ve donanım şirketidir. Sophos, iletişim uç noktası, şifreleme, ağ güvenliği, e-posta güvenliği, mobil güvenlik ve birleşik tehdit yönetimi için ürünler geliştirmektedir. Siber güvenlik alanında dünyanın ileri gelenlerinden olan Sophos, küresel bir tehdit istihbaratı ve veri bilimi ekibi olan SophosLabs tarafından desteklenmektedir.

Sophos’un bulut ve AI-Powered çözümleri, uç noktaları (dizüstü bilgisayarlar, sunucular ve mobil cihazlar) ve ağları fidye yazılımı, kötü amaçlı yazılım, istismarlar, veri sızması, olumsuz ihlaller, kimlik avı ve daha fazlasını kapsamaktadır. Bulut tabanlı yönetim platformlu Sophos Central, Sophos’un Intercept X ve XG yeni nesil güvenlik duvarı da dahil yeni nesil ürün portfolyo, bir dizi API aracılığıyla erişilebilen tek bir “senkronize güvenlik” sistemine entegre eder.

Sophos, herhangi bir boyut organizasyonuna kurumsal düzeyde koruma sağlamak için bulut, makine öğrenimi, API’ler, otomasyon, yönetilen tehdit yanıtı ve daha fazlasındaki gelişmiş yeteneklerden yararlanarak yeni nesil siber güvenliğe geçiş yaparak kişisel ihtiyaçlarınıza ve dağıtım senaryosuna, kendine özgün modülleri sayesinde zararlı yazılımlara karşı koruma sunmaktadır. Sophos Firewall, genel ve kurumsal bilgisayarları korumak için geliştirilmiş oldukça başarılı ve etkili bir güvenlik duvarıdır. Günümüzde para transferi, sosyal paylaşım, bilgi arama ve alışveriş online olarak yapılmaktadır. Şirketlerde ve devlet kurumlarında kullanılan bilgisayarlar, iç ve dış iletişimin kötü niyetli kişilerin saldırılarına karşı korunması ihtiyacını doğurur.

Bu yükümlülük ev bilgisayarları ve kişisel telefonlardan internet erişimi için geçerlidir. Günümüzde internet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte önleyici tedbirleri uygulamaya yönelik birçok yazılım sistemi geliştirilmiştir. Sophos NGFW bu konuda oldukça başarılı bir sistemdir. Farklı kullanımlara sahip kişiler, bankacılık bilgilerine, bilgisayar kredi bilgilerine, dahili yazışmalara, virüs ve casus yazılım araştırmalarına erişebilir. Kişilerin, işletmelerin ve halkın ciddi kayıplara uğramasını önlemeyi amaçlayan bu sistem oldukça güvenlidir. Sophos sayesinde, bu tür yazılımların ağlara erişimi engellenir.


Sophos Wi-Fi

Sophos APX Serisi, kurumsal Wi-Fi ağlarında güvenilir performans ve güvenlik sağlamak için tasarlanmış bir erişim noktası portföyüdür.

Sophos Güvenlik Duvarı

Sophos (Sophos Güvenlik Duvarı İşletim Sistemi), Sophos XGS güvenlik duvarının yazılım temeli olan amaca yönelik oluşturulmuş bir işletim sistemidir.

Sophos RED

SD-RED, dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar, uzak konumlarınıza ve şube ofislerinize ağ bağlantısını genişletmek için benzersiz derecede basit bir çözüm

Sophos Ağ Anahtarı

Sophos Switch Serisi, clouddan ve lokal ağdan yönetimi olan, ağınızdaki tüm trafiğin gerekli erişimini sağlayacak yeni nesil switch ürünüdür.

Sophos Mobil Cihaz Yönetimi

Kullanıcıları koruyan geniş korumaya sahip mobile cihaz güvenlik yönetim ürünüdür.

Sophos Cihaz Şifreleme

Tam disk şifrelemeyi kolayca yönetin. Her yıl milyonlarca dizüstü bilgisayar kayboluyor, çalınıyor veya kayboluyor; birçoğu önemli ve hassas veriler içeriyor.

Sophos MDR

Sophos MDR/SOC, bilgisayarlarınızı, sunucularınızı, ağlarınızı, bulut iş yüklerinizi, e-posta hesaplarınızı ve daha fazlasını hedef olarak belirleyen, siber

Sophos E-Mail Güvenliği

Suçlular, hedef ağındaki çalışanları kandırmak amacıyla genellikle bir kuruluştaki önemli kişilerin veya tanınmış markaların kimliğine bürünür.

Sophos Cihaz Şifreleme

Sophos Cihaz Şifreleme, kullanıcıların ve kuruluşların hassas verilerini korumak için tasarlanmış bir güvenlik çözümüdür.

Sophos Uç Nokta Güvenliği

Sophos Intercept X, endüstri lideri bir Uç Nokta Güvenliği çözümüdür. Saldırı yüzeyini azaltır ve saldırıların başarılı olmasını engeller.

Sophos XDR

Sophos XDR, "Genişletilmiş Algılama ve Yanıt" anlamına gelir ve güvenlik tehditlerini tespit etme ve bunlara yanıt verme yeteneklerini ifade eder.