ChipherTrust Veri Koruma Çözümleri

Thales KMIP
Inhouse geliştirilen uygulamalarınızın şifrelemesi yanı sıra disk şifreleme kullanan üçüncü taraf uygulamaları ile şifreleme yada veritabanı uygulamaları ile gerçekleştirilen şifreleme gibi. Bu size daha fazla kontrol sağlar veri güvenliğinizi artırırken anahtarlarınız.
Thales CDP
Thales CipherTrust Manager CDP Konnektörü aracılığı ile veritabanları üzerindeki verileri kolon bazlı şifreleyerek korur. Veriye yapılacak erişimlerde kullanıcılar için belirlenen politikalar dahilinde kullanıcının veriyi açık, şifreli veya maskelenmiş olarak görmesini sağlar. CDP kolon bazlı veri tabanı şifreleme ve dinamik maskeleme gerçekleştirirken aynı zamanda uygulamaların veritabanlarına yapacağı erişimlerde kurulum öncesinde gerçekleşen sorgu tipleri üzerinde hiçbir ekleme ve değişiklik ihtiyacı gerektirmez. Uygulamada değişikliğe gidilmediği için çözüm kolaylıkla entegre edilip kullanılabilir.
Thales DDC
Thales CipherTrust Veri Keşfi ve Sınıflandırması çözümü, şirket içinde ve bulutta yapılandırılmış ve yapılandırılmamış hassas verileri verimli bir şekilde tanımlar. Hem ajanlı hem ajansız devreye alma modellerini destekleyen çözüm, yapılandırılmış veya yapılandırılmamış tüm verilerin hızlı bir şekilde tanımlanmasını, mevcut regülasyonların (örneğin KVKK, HIPAA, PCI-DSS, GDPR,..) aynı anda bir çoğuna uyumlu olmayı sağlayan yerleşik hazır şablonlar içerir. Şablonlar dışında ihtiyaca göre eklenecek kelime listeleri, kural setleri ve regexler gibi düzenlemelere müsait esnek bir çözümdür. Verinin keşfini sağlaması ile Thales CipherTrust veri şifreleme çözümleri veriyi belirlenen sınıflandırmalara, politikalara ve belirlenen kullanıcı erişim yetkilendirmesine göre kesintisiz şekilde şifreleyerek koruma altına alır.
Thales CTE
Thales CTE, verileri korumak için CipherTrust Manger platformunun kriptografik ve anahtar yönetimi özelliklerinden yararlanan bir dosya sistemi düzeyinde şifreleme çözümüdür.
Thales CTM
CipherTrust Manager, kuruluşların şifreleme anahtarlarını merkezi olarak yönetmesine, ayrıntılı erişim kontrolü sağlamasına ve güvenlik politikalarını yapılandırmasına olanak tanıyan sektör lideri kurumsal anahtar yönetimi çözümü sunar. CipherTrust Manager, CipherTrust Veri Güvenliği Platformu için merkezi yönetim noktasıdır. Üretim, rotasyon, imha, içe ve dışa aktarma dahil olmak üzere anahtar yaşam döngüsü görevlerini yönetir, anahtarlara ve politikalara rol tabanlı erişim kontrolü sağlar, sağlam denetim ve raporlamayı destekler ve geliştirici dostu REST API sunar.
Thales CTS
CipherTrust Tokenization, güvenlik politikalarına ve PCI DSS gibi düzenleyici zorunluluklara uymak için gereken maliyeti ve çabayı önemli ölçüde azaltırken, kişisel olarak tanımlanabilir bilgiler (PII) dahil diğer hassas verilerin korunmasını da kolaylaştırır. Sektörde tokenizasyon standartları bulunmamakla birlikte, çoğu tokenizasyon çözümü iki mimariden birine girer: kasasız veya kasalı tokenizasyon Hassas varlıkları hem güvence altına alır hem de anonimleştirir. Tokenizasyon yazılımı veri merkezinde, büyük veri ortamlarında veya bulutta bulunabilir.
Komtera için bir el ilanı.