Trellix

Trellix, 2022 yılında FireEye ve McAfee güvenlik şirketlerinin güçlerini birleştirerek tek bir isimle yola çıkmasıyla ortaya çıkan siber güvenlik şirketidir.

Trellix

Trellix, 2022 yılında FireEye ve McAfee güvenlik şirketlerinin güçlerini birleştirerek tek bir isimle yola çıkmasıyla ortaya çıkan siber güvenlik şirketidir.

Sektörde lider APT (gelişmiş ve hedef odaklı tehditler) koruması ile öne çıkan FireEye ve yıllardan beri endpoint (uç nokta) güvenliğinde fark yaratan McAfee, şimdi ürünlerini ve platformlarını tek bir Trellix XDR platformunda birleştirerek merkezi yönetimi ile en kapsamlı ve doğal entegrasyonu hedeflemektedir. Tehdit oluşabilecek bütün vektörlerde koruma sağlayan ürün bulundurmasıyla tek başına XDR mimarisini gerçekleştirebilen tek firma konumundadır.

Trellix çatısı altında, alanında öncü iki firmanın en iyi çözümlerini ve yeteneklerini biraraya getirerek; gelişmiş algılama, müdahale ve iyileştirme ile tüm kuruluşların yerleşik bir güvenliğe sahip olmasını sağlamak için yeni ve bütünleşik bir yaklaşım sunmaktadır.

Trellix XDR, çeşitli ve büyük ölçekli sensör ağı aracılığıyla geliştirilen tehdit istihbaratı özelliğini kullanarak kurumların dijital deneyimlerini siber tehditlere karşı güvence altına alan eşsiz bir yeteneğe sahiptir. Kamu ve özel sektör kullanıcılarının veri tabanları özelinde bir milyardan fazla sensörden gelen tehdit istihbaratına dayalı makine öğrenimi ve gelişmiş telemetriden yararlanan yapay zeka, sürekli olarak yeni çözümler sunar. Siber güvenlik için açık, birlikte çalışabilir bir platform sunarak kurumların operasyonlarını korumak için ihtiyaç duydukları teknolojileri uygulamalarına olanak sağlar.


Sandbox

Bilgisayar güvenliğinde bir kum havuzu (sandbox), genellikte kötü amaçlı uygulama ve yazılım açıklarının üretim sistemleri üzerinde etkisini azaltmak için sanal işletim sistemleri üzerinde programlar çalıştıran bir güvenlik mekanizmasıdır.

Trellix IPS

Saldırı Önleme Sistemi, güvenlik açığı istismarlarını tespit etmek ve önlemek üzere ağ trafiğini inceleyen bir ağ güvenliği ve tehdit önleme teknolojisidir.

Trellix Ağ Güvenliği (NX)

Trellix Network Security (NX), internet trafiğinde gizlenen gelişmiş veya hedef odaklı saldırıları tespit edip anında...

Trellix MVX

Trellix MVX motoru, saldırıların yaşam döngüsüne odaklanarak dinamik ve gerçek zamanlı koruma sağlar.

Uç Nokta Güvenliği

Endpoint güvenliği, kuruluşların ağlarında bulunan son noktalarda (örneğin, bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar, mobil cihazlar) veri ve uygulama güvenliğini sağlamak için kullanılan bir yaklaşımdır.

Trellix ENS

Geleneksel antivirüs çözümünü modern antivirüs modülleriyle birleştirerek üst düzey koruma sağlayan Trellix Endpoint Security, diğer Trellix ürünlerinin de

Trellix EDR

Trellix Endpoint Detection and Response (EDR) ortamdaki cihazlarda olup biten zararlı davranışları tespit eder ve bunları engeller.

Trellix Uygulama Kontrolü

Trellix Uygulama Kontrolü, izin verilmeyen uygulamaların çalışmasını engelleyerek bilinmeyen saldırılara karşı koruma sağlar.

Trellix HX

Trellix HX, on-premise olarak ister fiziksel bir kutu ile ister sanal makine ile kullanılabilen bir gelişmiş EDR çözümüdür.

Mobil Uygulama Güvenliği

Kapsamlı bir mobil uygulama güvenlik stratejisi, mobil uygulama koruması gibi teknolojik çözümlerin yanı sıra kullanım ve kurumsal süreçler için en iyi uygulamaları içerir.

Trellix Mobil Güvenliği

Trellix Mobile her zaman etkin koruma sağlamak üzere doğrudan mobil cihazlara yerleşir. Bir cihazın bir kurumsal ağ, genel erişim noktası veya mobil internet

DLP (Veri Kaybı Önleme)

DLP (Veri Kaybı Önleme), kuruluşların hassas verilerini yetkisiz açığa çıkmasına veya sızmasına karşı korumak için kullandığı temel bir güvenlik önlemidir.

Trellix DLP

Trellix Data Loss Prevention (DLP) içerisinde kendi sınıflandırma ürününü barındırır. Diğer birçok Trellix ürününde olduğu gibi Trellix DLP de Trellix ePO

Şifreleme

Şifreleme, bilgiyi anlaması zor veya okunamaz hale getirmek için matematiksel bir algoritma kullanarak verileri dönüştürme işlemidir.

Trellix FRP

Trellix File and Removable Media Protection(FRP) ile dosya, USB ve cihaz harddiskleri şifrelenebilir. FRP çözümü, diğer birçok Trellix çözümünde olduğu gibi

Trellix Helix

Trellix Helix, birçok çözümü içerisinde bulunduran bir güvenlik platformudur. Trellix H, 600’den fazla Trellix ve 3. parti güvenlik çözümleriyle entegre olabilir.

XDR

XDR, verileri birden çok güvenlik katmanında toplayan ve uç nokta güvenliği, veri güvenliği, ağ güvenliği, e-posta güvenliği, bulut güvenliği ve güvenlik operasyonları (SecOps) gibi alanlardaki tehditleri otomatik olarak ilişkilendiren bir platformdur.

Trellix XDR

Trellix XDR platformu, bütün Trellix güvenlik çözümlerini ve diğer partner güvenlik çözümlerini tek bir ekranda birleştirip yönetimini sağlayan bir çözümdür.

SIEM

SIEM (Security Information and Event Management), bir organizasyonun bilgi güvenliği olaylarını izlemek, analiz etmek, gerçek zamanlı uyarılar almak ve güvenlik olaylarına yanıt vermek için kullanılan bir teknolojidir.

Trellix SIEM

Trellix ESM (Enterprise Security Manager), SIEM çözümünün çekirdek modülüdür. ESM ve diğer Trellix SIEM bileşenleri ortama kolayca deploy edilerek kullanıma hazır

E-posta Güvenliği

Hızlı, uyarlanabilir, birleşik e-mail güvenliği ile tehditleri anında tespit ederek müdahale edin.

Trellix E-posta Güvenliği (EX)

Trellix Email Security (EX), e-posta trafiğinde; sosyal mühendislik, spear phishing (hedef odaklı oltalama), credential harvesting (kimlik avcılığı) gibi geleneksel savunma yöntemleriyle engellenemeyen saldırı çeşitlerine karşı gerçek zamanlı koruma ve engelleme sağlar.

Trellix ePO

Trellix ePO (Epolicy Orchestrator) hem cloudda SaaS (hizmet olarak yazılım) olarak hizmet alınabilen hem de on-premise şeklinde kurum ortamına kurulabilen bir yönetim platformudur.