Trellix

Trellix, 2022 yılında FireEye ve McAfee güvenlik şirketlerinin güçlerini birleştirerek tek bir isimle yola çıkmasıyla ortaya çıkan siber güvenlik şirketidir.

Trellix, 2022 yılında FireEye ve McAfee güvenlik şirketlerinin güçlerini birleştirerek tek bir isimle yola çıkmasıyla ortaya çıkan siber güvenlik şirketidir. Sektörde lider APT (gelişmiş ve hedef odaklı tehditler) koruması ile öne çıkan FireEye ve yıllardan beri endpoint (uç nokta) güvenliğinde fark yaratan McAfee, şimdi ürünlerini ve platformlarını tek bir Trellix XDR platformunda birleştirerek merkezi yönetimi ile en kapsamlı ve doğal entegrasyonu hedeflemektedir. Tehdit oluşabilecek bütün vektörlerde koruma sağlayan ürün bulundurmasıyla tek başına XDR mimarisini gerçekleştirebilen tek firma konumundadır.

Trellix çatısı altında, alanında öncü iki firmanın en iyi çözümlerini ve yeteneklerini biraraya getirerek; gelişmiş algılama, müdahale ve iyileştirme ile tüm kuruluşların yerleşik bir güvenliğe sahip olmasını sağlamak için yeni ve bütünleşik bir yaklaşım sunmaktadır.

Trellix XDR, çeşitli ve büyük ölçekli sensör ağı aracılığıyla geliştirilen tehdit istihbaratı özelliğini kullanarak kurumların dijital deneyimlerini siber tehditlere karşı güvence altına alan eşsiz bir yeteneğe sahiptir. Kamu ve özel sektör kullanıcılarının veri tabanları özelinde bir milyardan fazla sensörden gelen tehdit istihbaratına dayalı makine öğrenimi ve gelişmiş telemetriden yararlanan yapay zeka, sürekli olarak yeni çözümler sunar. Siber güvenlik için açık, birlikte çalışabilir bir platform sunarak kurumların operasyonlarını korumak için ihtiyaç duydukları teknolojileri uygulamalarına olanak sağlar.

Trellix ENS
Geleneksel antivirüs çözümünü modern antivirüs modülleriyle birleştirerek üst düzey koruma sağlayan Trellix ENS, diğer Trellix ürünlerinin de yönetiminin yapıldığı Trellix ePO üzerinden yönetilir.
Trellix EDR
Trellix EDR ortamdaki cihazlarda olup biten zararlı davranışları tespit eder ve bunları engeller. EDR ile bu cihazlarda uzaktan prosesleri durdurabilir.
Trellix Uygulama Kontrolü
İzin verilmeyen uygulamaların çalışmasını engelleyerek bilinmeyen saldırılara karşı koruma sağlar. Doğrudan bir whitelisting ile bloklama moduna geçer.
Trellix FRP
FRP ile dosya, USB ve cihaz harddiskleri şifrelenebilir. Trellix FRP çözümü, diğer birçok Trellix çözümünde olduğu gibi Trellix ePO üzerinden yönetilir.
Trellix SIEM
Trellix ESM, SIEM çözümünün çekirdek modülüdür. ESM ve diğer Trellix SIEM bileşenleri ortama kolayca deploy edilerek kullanıma hazır hale getirilir.
Trellix DLP
DLP içerisinde kendi sınıflandırma ürününü barındırır. Diğer birçok Trellix ürününde olduğu gibi Trellix DLP de Trellix ePO ile yönetilir.
Trellix HX
Trellix HX, on premise olarak ister fiziksel bir kutu ile ister sanal makine ile kullanılabilen bir gelişmiş EDR çözümüdür. İçerisinde imza tabanlı zararlı önleme sistemi bulunduran fakat asıl amacı gelişmiş atakları (APT) önlemek olan bir çözümdür. Zero-day (sıfırıncı gün) saldırılarını önleme başarısı sandboxing özelliğinden gelmektedir ve makine öğrenmesi ile davranış analizini sektörde en iyi gerçekleştiren çözümlerin başında gelir.
Trellix Intelligent Sandbox (TIS)
TIS, on-premise olarak ortama kurulabilen, hem fiziksel hem de sanal makine olarak kullanılabilen bir sandbox çözümüdür. TIS ile dinamik ve statik tehdit analizleri gerçekleştirilebilir.
Trellix Ağ Güvenliği (NX)
Trellix Network Security (NX), internet trafiğinde gizlenen gelişmiş veya hedef odaklı saldırıları tespit edip anında engelleyerek kuruluşların saldırıya maruz kalma ihtimalini en aza indirgeyen bu alanda lider çözümlerden biridir. İçerisindeki Trellix MVX motorundan faydalanarak imza tabanlı olmayan zero-day (sıfırıncı gün) saldırılara karşı makine öğrenmesiyle davranış analizi yapar.
Trellix E-posta Güvenliği (EX)
EX, e-posta trafiğinde; sosyal mühendislik, spear phishing, credential harvesting gibi geleneksel savunma yöntemleriyle engellenemeyen saldırı çeşitlerine karşı gerçek zamanlı koruma ve engelleme sağlar.
Trellix IPS
Saldırı Önleme Sistemi (IPS), güvenlik açığı istismarlarını tespit etmek ve önlemek üzere ağ trafiğini inceleyen bir ağ güvenliği ve tehdit önleme teknolojisidir.
Trellix ePO
ePO hem cloudda SaaS (hizmet olarak yazılım) olarak hizmet alınabilen hem de on-premise şeklinde kurum ortamına kurulabilen bir yönetim platformudur.
Trellix XDR
XDR platformu, bütün Trellix güvenlik çözümlerini ve diğer partner güvenlik çözümlerini tek bir ekranda birleştirip yönetimini sağlayan bir çözümdür.
Trellix MVX
MVX motoru, saldırıların yaşam döngüsüne odaklanarak dinamik ve gerçek zamanlı koruma sağlar. Trellix MVX, hedef odaklı sofistike saldırıları ve zero-day saldırılarını engellemeyi amaçlar.
Trellix Helix
Trellix Helix, birçok çözümü içerisinde bulunduran bir güvenlik platformudur. Trellix H, 600’den fazla Trellix ve 3. parti güvenlik çözümleriyle entegre olabilir.
Trellix Mobil Güvenliği
Trellix Mobile her zaman etkin koruma sağlamak üzere doğrudan mobil cihazlara yerleşir. Bir cihazın bir kurumsal ağ, genel erişim noktası veya mobil internet üzerinden bağlı olup olmadığına bakılmaksızın, hatta çevrimdışı durumda bile koruma sağlar.
Komtera için bir el ilanı.