Darktrace

Darktrace, siber güvenlikte ilk kez ölçekli yapay zeka dağıtımını gerçekleştiren ve otonom yanıt teknolojisinin öncüsü olan, dünya lideri bir yapay zeka sağlayıcısıdır.

Darktrace

Darktrace, siber güvenlikte ilk kez ölçekli yapay zeka dağıtımını gerçekleştiren ve otonom yanıt teknolojisinin öncüsü olan, dünya lideri bir yapay zeka sağlayıcısıdır. Matematikçiler tarafından oluşturulan platform, bulut ve ağlar, IoT ve endüstriyel kontrol sistemleri de dahil olmak üzere çeşitli dijital ortamlardaki siber tehditleri etkisiz hale getirmek için makine öğrenimi ve yapay zeka algoritmalarını kullanmaktadır.

Kendi kendine öğrenen teknolojisi minimum düzeyde kurulum gerektirir ve önceden bilinmeyen güvenlik açıklarından yararlanan tehditler ve içeriden gelen tehditler de dahil olmak üzere ortamı ihlal eden tehditleri hızlı bir şekilde tanımlar. Matematik ve makine öğrenimi alanındaki derin uzmanlığının yanı sıra kritik kurumsal varlıkları koruyan operasyonel deneyime sahip Darktrace, kuruluşların sistemlerini en sessiz ve karmaşık siber tehditlere karşı korumalarını sağlamayı amaçlamaktadır.

Darktrace şu anda Dünya çapında 2.200’den fazla çalışanla 110’dan fazla ülkede 8.800 müşteriye sahiptir. Merkezi Cambridge, İngiltere’de bulunmakta olup Hollanda’nın Lahey şehrinde ikinci bir Ar-Ge merkezi bulunmaktadır.

Darktrace, kuruluşların siber güvenlik stratejilerini geliştirmelerine ve siber saldırılara karşı daha etkin bir şekilde korunmalarına yardımcı olmak için gelişmiş yapay zeka ve makine öğrenimi teknolojilerini kullanır. Şirketin temel ürünü olan Darktrace Enterprise Immune System, organizasyonların siber tehditlere karşı daha hızlı ve daha akıllı tepki vermelerini sağlamak için tasarlanmıştır.

Darktrace'un AI tabanlı platformu, her bir organizasyonun özgün siber risk profilini anlamak için sürekli olarak ağ trafiğini analiz eder. Bu analizler, normalden sapmaları tespit etmek ve potansiyel tehditleri belirlemek için derin öğrenme ve matematiksel modeller kullanır. Platform ayrıca, siber saldırıları tespit ederken yanlış pozitifleri en aza indirmek için kullanıcı davranışları ve ağ etkinliklerinin normal kalıplarını anlama yeteneğine sahiptir.
 
Darktrace'un AI teknolojisi, geleneksel siber güvenlik araçlarına göre daha hızlı tepkiler sağlar ve saldırıları durdurma süresini önemli ölçüde azaltır. Ayrıca, platformun otomatik yanıt yetenekleri, tehditleri tespit ettiğinde otomatik olarak müdahale etmeyi sağlar, böylece saldırıların yayılmasını engeller ve zararlı etkileri hızla sınırlar.
 
Darktrace, dünya çapında birçok sektörde ve endüstride faaliyet gösteren binlerce müşteriye hizmet vermektedir. Şirketin ürün ve çözümleri, finansal hizmetler, sağlık, üretim, perakende, enerji, telekomünikasyon ve daha birçok alanda kullanılmaktadır.

NDR

Darktrace, siber güvenlikte ilk kez ölçekli yapay zeka dağıtımını gerçekleştiren ve otonom yanıt teknolojisinin öncüsü olan, dünya lideri bir yapay zeka sağlayıcısıdır.